Andaluzja czeka na Ciebie - ‘Los Duendes’


Koncert: Andaluzja czeka na Ciebie ‘Los Duendes’

12.12.20 | 18.00

FB event

koncert online na profilach Facebook:

Itaka 

Los Duendes 

Hiszpania de Luxe

 

Czy chcielibyście znaleźć się teraz w otulonym słońcem gaju oliwnym lub na piaszczystej plaży? Kochacie śródziemnomorską kuchnię i energetyczną muzykę? W sobotni wieczór zapraszamy na wydarzenie, które przybliży Wam Andaluzję. Zespół Los Duendes i Conrado Moreno przeniosą nas na chwilę do krainy flamenco, fiesty, korridy i smacznych tapas.

 

Los Duendes to międzynarodowy zespół muzyczny, którego liderem jest Borja Soto – śpiewak pochodzący z Sewilli, który wychował się w otoczeniu dźwięków flamenco. Borja postanowił zamieszkać w Polsce i tu, we Wrocławiu, założył własny zespół – Los Duendes. Skąd ta nazwa? "Duende" to elf, krasnal, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco "mieć duende" znaczy posiadać wyjątkowy talent muzyczny i autentyczną ekspresję, która jest charakterystyczna dla tej muzyki.

 

Tę artystyczną duszę, prawdziwe emocje i szczery przekaz usłyszycie na sobotnim koncercie online Los Duendes. Zespół zaprezentuje zarówno autorskie utwory, jak i tradycyjny repertuar flamenco z towarzyszeniem tancerki – Anny Mendak. Wieczór dopełnią opowiadania Conrado Moreno o tym niesamowicie pięknym i zróżnicowanym regionie Hiszpanii, jakim jest Andaluzja. Jeśli myślicie o wycieczce w te rejony, koniecznie bądźcie z nami online w sobotę o 18:00!

 Koncert jest bezpłatny i będzie transmitowany na żywo m.in. na profilu Facebook biura podróży ITAKA (https://www.facebook.com/itakapl/). Ponadto podczas wydarzenia będziecie mogli uczestniczyć w konkursach z ciekawymi nagrodami! Zapraszają organizatorzy: firma Hiszpania de Luxe, zajmująca się promocją Hiszpanii w Polsce we współpracy z jednostką Ambasady Hiszpanii odpowiedzialną za promocję turystyki – Tourspain. Głównym sponsorem wydarzenia jest Andaluzyjska Wspólnota Turystyczna.

 

Bądźcie z nami! Te veo pronto!

******************************

Czym jest Andaluzja i dlaczego musisz ją odwiedzić?
Andaluzja jest mostem łączącym dwa kontynenty – Afrykę i Europę, punktem spotkania Atlantyku z Morzem Śródziemnym. Ze wszystkim, co to oznacza.
Andaluzja jest mieszanką sztuki, kultury, kuchni, przyrody i życia pełnego pasji.
Ale uważaj, bo w Andaluzji nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Flamenco to nie tylko taniec. Jeśli nie wierzysz, wybierz się choćby na jeden koncert. Religia to nie tylko wierzenia. Jeśli tak nie uważasz, wybierz się na jedną z procesji Wielkiego Tygodnia. Gastronomia to nie tylko jedzenie, jeśli tak nie myślisz, to spróbuj jednego z typowych dań. Gazpacho, Jamon Iberico, Czerwone krewetki, Wino. Ich konie nie tylko umieją jeździć, ich tradycja to nie tylko przeszłość, po prostu życie w Andaluzji to nie tylko życie, to dużo więcej, to czysta pasja.
8 prowincji, 8 historii, które musisz przeżyć. Przeżyj je dzięki video, które przygotowaliśmy. Ale jutro chcemy widzieć, jak cieszysz się osobiście tym rajem na południu Hiszpanii.

Andaluzja zasługuje, by ją poznać, a jeżeli już ją znasz, zasługuje byś dowiedział się o niej jeszcze więcej.
#AndaluzjaCzekaNaCiebie
#HiszpaniaCzekaNaCiebie

 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję