FAQ

Guitar Masters 2016 Gitara KLasyczna to konkurs przeznaczony dla gitarzystów solowych.Kategoria gitara klasyczna podzielona jest na 3 Etapy: eliminacje online, przesłuchania na żywo oraz, finał.


Proces rozpoczyna się od aplikacji online i nadesłania nagrań wideo (repertuar dowolny, do 10 minut). Najlepsi uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu, który odbędzie się we Wrocławiu w październiku 2016 roku.


Guitar Masters 2016 Fingerstyle to konkurs przeznaczony dla gitarzystów solowych. Kategoria Fingerstyle podzielona jest na 2 Etapy: eliminacje online oraz finał.


Proces rozpoczyna się od aplikacji online i nadesłania nagrań wideo (repertuar dowolny, do 10 minut). Najlepsi uczestnicy przechodzą do Finału, który odbędzie się we Wrocławiu w listopadzie 2016 roku.

Guitar Masters 2016 Gitara Klasyczna oferuje najwyższe na świecie nagrody dla gitarzystów solowych w 2016 roku. Pełen ich spis znajduje się na stronie Nagrody.


Kategoria Gitara klasyczna:


I miejsce – 20 000 euro


II miejsce– 10 000 euro


III miejsce – 5 000 euro


Guitar Masters 2016 Fingerstyle  oferuje najwyższe na świecie nagrody dla gitarzystów solowych w 2016 roku. Pełna lista nagród dostępna jest na stronie Nagrody.


Kategoria Fingerstyle:


I miejsce– 8 000 euro


II miejsce – 4 000 euro


III miejce – 2 000 euro

Jury Guitar Masters 2016 Gitara Klasyczna składa się z wybitnych muzyków oraz specjalistów branży muzycznej.


Gitara klasyczna: • Oscar Ghiglia – gitarzysta klasyczny i nauczyciel (IT)

 • Martha Masters – Prezes GFA, gitarzystka klasyczna (US)

 • Shin-Ichi Fukuda – gitarzysta klasyczny (JP)

 • Leszek Możdżer – pianista jazzowy i kompozytor (PL)

 • Johannes Möller – gitarzysta i kompozytor (SE)

 • Sean Samimi – menedżer artystów, gitarzysta klasyczny (US)

 • Annette Kruisbrink – gitarzystka klasyczna i kompozytorka (NL)

 • Marek Pasieczny – gitarzysta klasyczny i kompozytor (PL)

 • Thomas Kirchoff – gitarzysta klasyczny, szef Konkursu Iserlohn (DE)

 • Krzysztof Pełech – gitarzysta klasyczny, dyr. art. GM2016 (PL)


Jury Guitar Masters 2016 Fingerstyle składa się z wybitnych muzyków oraz specjalistów branży muzycznej.


Fingerstyle: • Tommy Emmanuel – gitarzysta fingerstyle (AU)

 • Martin Taylor – gitarzysta jazzowy (UK)

 • Piotr Restecki – gitarzysta fingerstyle (PL)

 • Ian Cooper – skrzypek (AU)

Jury ocenia nie tylko samo wykonanie pod kątem technicznym i interpretacyjnym, ale całość występu. Liczą się więc m.in.: dobór repertuaru i wykonanie, jak również prezencja na scenie, wypowiedzi i kontakt z publicznością.

Tak, uczestnictwo wymaga opłacenia rejestracji w ciągu 7 dni od rejestracji. Opłata wstępna w kategorii Gitara klasyczna wynosi 80 euro Fingerstyle 60 euro.

Rejestracje w Konkursie Guitar Masters 2016 zbierane są do 31 lipca 2016 (włącznie).

W Konkursie może wziąć udział każdy gitarzysta solowy, niezależnie od wieku, wykształcenia i kraju pochodzenia.

Projekt Guitar Masters 2016 powstał na bazie odbywającego się od 18 lat Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego (Gitara+), któremu w 2016 roku nadano nową formułę festiwalu gitarowego ściśle połączonego z międzynarodowym konkursem oraz nazwę Guitar Masters International Competition & Festival. Jego Dyrektorem Artystycznym jest Krzysztof Pełech.


GM2016 ma za zadanie promować najlepszych gitarzystów oraz podkreślać rolę Wrocławia jako ważnego na światowej arenie centrum kultury gitarowej. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję