Diego el Cigala z trasą w Polsce!

Diego El Cigala to jeden z najbardziej cenionych na scenie międzynarodowej wokalistów flamenco. Paco de Lucia miał go nazwać „najważniejszym głosem flamenco naszych czasów”, a Camarón de la Isla nadał mu psudonim „El Cigala”. Charyzmatyczny Artysta przyjedzie do Polski z materiałem z najnowszej, 14-stej płyty „Obras Maestras” („Arcydzieła”).

 


DIEGO EL CIGALA - Obras Maestras
27.11.2024 | 20:00 | Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, Warszawa
BILETY:

Ticketmaster

KupBilecik

Biletyna

 

1.12.2024 | 19:00 | Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław
BILETY:
Ticketmaster
KupBilecik
Biletyna


3.12.2024 | 19:00 | Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1
BILETY:
Ticketmaster
KupBilecik
Biletyna


Rezerwacja biletów kolekcjonerskich: kk@agencjaKA.pl

 
Diego el Cigala (właśc. Diego Ramón Jiménez Salazar) jest pionierem. Ze swojego śpiewu i esencji flamenco po 25 latach kariery udało mu się zbudować pomost pomiędzy flamenco a najpopularniejszymi gatunkami muzyki latynoamerykańskiej, jak bolero, tango, muzyka kubańska, salsa... i wiele innych gatunków. Nikt tego wcześniej nie zrobił i to czyni go wyjątkowym. Jest artystą trudnym do naśladowania.

Przez lata kariery Cigala brał udział w wielu projektach i dzielił scenę z wieloma cantaorami i muzykami, takimi jak Enrique Morente, José Mercé, Parrita, Gerardo Nuñez, Tomatito, Ketama, Vicente Amigo, Montse Cortés i Elena Andújar. Natomiast największą sławę i międzynarodowy sukces przyniósł mu album Lágrimas Negras (2003), który nagrał z kubańskim pianistą Bebo Valdésem. Po prezentacji albumu w Gusman Theatre w Miami prasa określiła pianistę jako „żywego klasyka muzyki kubańskiej”, a Diego jako „Sinatrę flamenco”.

Na płycie „Arcydzieła” znajdziemy wiele piosenek, które powstały w pierwszej połowie XX wieku i zdobyły popularność w drugiej połowie tego stulecia. Jest to hołd złożony autorom, jak też wykonawcom, którzy je śpiewali - nie zawsze znanym. Tym samym Diego proponuje utwory, które będą przyjemne dla koneserów gatunku, ale też zaprasza do poznawania klasyków - najpopularniejszego repertuaru latynoamerykańskiego z ostatnich 100 lat. Podczas koncertów w Polsce usłyszymy utwory z płyty „Obras Maestras”, ale również znane i lubiane hity z wcześniejszych albumów.

Diego El Cigala łączy tradycję z nowoczesnością, flamenco z innymi gatunkami i jazzową improwizacją. Jak sam lubi mawiać, cytując Picassa: „Nie szukam, znajduję” - i prowadzi słuchaczy w nieznane muzyczne meandry, hipnotyzując jednocześnie charakterystycznym, metalicznym głosem. Zapraszamy w tę muzyczną, tajemniczą i egzotyczną podróż.

Oficjalna strona artysty: https://www.elcigala.com/

Organizatorzy: KA-International Art ManagementFandango Polska
Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl
   

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję