"Friday Night In WrocLove"
na Gitarowym Rekordzie Świata 2022

Gitarowy Rekord Świata obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. Największe spotkanie gitarzystów z całego świata otworzy specjalnie przygotowany na tę okazję koncert "Friday Night In WrocLove"!

29.04.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Świata 2022 - Friday Night in WrocLove
QUE PASSA GUITARS feat. MAREK NAPIÓRKOWSKI & JACEK KRÓLIK
miejsca siedzące: 60 zł – I pula
miejsca stojące: 45 zł - I pula
wejściówki dla gitarzystów: 30 zł
Wejściówki ważne za okazaniem certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa z dowolnego roku

W piątkowy wieczór, 29 kwietnia we wrocławskim klubie Stary Klasztor przywołamy klimat historycznego koncertu wielkiej gitarowej trójki: AL DI MEOLA, JOHN MCLAUGHLIN i PACO DE LUCÍA. Ci trzej wybitni gitarzyści spotkali się u szczytu formy i zagrali w grudniowy wieczór 1980 roku koncert w San Francisco, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Koncert został zarejestrowany, a 5 wybranych utworów wydanych zostało na początku 1981 roku na krążku zatytułowanym "Friday Night in San Francisco", który stał się milowym krokiem w popularyzacji gitary akustycznej i przyczynił się do wzrostu sławy wszystkich trzech geniuszy gitary. Album został określony jako „najbardziej wpływowy ze wszystkich albumów na żywo z gitarą akustyczną”, a występ w San Francisco jako "wydarzenie muzyczne, które można porównać do występu Benny Goodman Band w Carnegie Hall w 1938 roku”.

W hołdzie mistrzom gitary zapraszamy na "Friday Night In WrocLove". Na scenie Starego Klasztoru pojawi się trio Que Passa Guitars, któremu towarzyszyć będą gościnnie wybitni gitarzyści - Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Muzycy specjalnie na tę okazję przygotowali program pod kierownictwem Jarka Dzienia. Zagrają nieśmiertelne Mediterranean Sundance/Rio Ancho, Frevo Rasgado czy Manhã De Carnaval oraz inne utwory z repertuaru wybitnej trójki. Po tym popisowym występie zapraszamy na flamenco after party z elementami improwizacji. Zapowiada się arcyciekawy gitarowy wieczór!

Dla uczestników Gitarowych Rekordów Guinnessa z lat ubiegłych przygotowane będą ulgowe bilety wstępu na koncert.

***
QUE PASSA GUITARS to trio, którego trzon stanowią frontmani Que Passa – krakowskiego zespołu z kręgu flamenco fusion: Jarek Dzień i Marcin Hilarowicz. Jarosław Dzień gra na gitarze akustycznej i flamenco. Jest liderem i autorem utworów Que Passa. Współpracował m.in. z Rico Sanchez & the Gypsies, Andrzejem Szęszołem, zespołem Megitza czy Teatrem Witkacego w Zakopanem. Marcin Hilarowicz o gitarzysta akustyczny, cajonista, kompozytor i muzyk sesyjny. Współpracował m.in. z Kraków Street Band, Hard Times, Moribunda czy Teatrem STU. Trzecim muzykiem w składzie jest Mirosław Hady, grający na cajonie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji, członek zespołu Golec uOrkiestra, Jacek Królik trio, Symphonica, Filharmonia Futura. Regularnie występuje jako muzyk sesyjny. Współpracował m.in. z Grzegorzem Turnauem, Adamem Bałdychem, Zbigniewem Wodeckim, Małgorzatą Ostrowską, Amine&Hamza, Up to Date, Mateuszem Ziółko, Ars Harmonica, Urszulą Dudziak, Maciejem Balcarem i wieloma innymi artystami.Wziął również udział w nagraniu kilkunastu płyt.

MAREK NAPIÓRKOWSKI od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za album „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”. Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami.

JACEK KRÓLIK to gitarzysta, który współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem i Krzysztofem Cugowskim. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. 

Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego. W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock. W swoim dorobku artysta posiada ponad 150 nagranych płyt, był również wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję