Tańce i pieśni hiszpańskie baroku

JACARAS: EL MUNDO BAILA

Tańce i pieśni hiszpańskie baroku

12.01.2023 | 19:00

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 88 PLN normalne, 66 PLN ulgowe* dostępne na zamówienie mailowe (kk@agencjaka.pl) lub online na: biletyna.plkupbilecik.pltobilet.pl

wydarzenie na FB

 

Wejdź tanecznym krokiem w nowy rok 2023 razem z zespołem JACARAS! Zgodnie z duchem karnawału zespół zagra tańce i pieśni z epoki baroku, które zostały opracowane na współczesne instrumenty. Ciekawe aranżacje, rozrywkowy repertuar i radość tworzenia to najważniejsze atuty tego międzynarodowego zespołu powstałego we Wrocławiu. Warto spędzić z nami ten czwartkowy wieczór.

 


Jacaras to unikalny zespół muzyczny, ponieważ do wykonawstwa muzyki dawnej używa współczesnego instrumentarium. Muzycy wykonują przede wszystkim tańce i pieśni pochodzące z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej z XVII i XVIII w. we własnych aranżacjach. Ten repertuar dał podstawę do rozwoju dzisiejszej muzyki popularnej wielu krajów, zwłaszcza gatunku flamenco. Zespół sięga również po elementy muzyki latynoamerykańskiej, głównie meksykańskiej, a także ostatnio opracowywane pieśni sefardyjskie.
 
Choć muzyka barokowa często kojarzy się z monumentalnym Bachem, to grupa Jacaras odczarowuje ten stereotyp odkrywając przed dzisiejszym słuchaczem inne oblicze tej epoki. Ponadto poprzez grę na współczesnych gitarach klasycznych muzycy chcą podkreślić korelację z muzyką, która otacza nas dzisiaj.
Niezwykła podróż w czasie po Półwyspie Iberyjskim? Zapraszamy!

 

 

Skład zespołu:
Piotr Zaleski (PL) – kierownik zespołu, timple canario, śpiew
Julieta Gonzalez-Springer (MX) – śpiew i kastaniety
Łukasz Oleszek (PL) – gitara i śpiew
Mateusz Ławniczak (PL) – gitara i śpiew
Łukasz Figiel (PL) – gitara basowa i śpiew
Victor Martínez Huamán (PE) – instrumenty perkusyjne

 

Polecamy śledzenie zespołu Jacaras w social mediach:
Youtube: https://www.youtube.com/@jacaras

Na koncert Jacaras zapraszają: KA - International Art Management, Sala WitrażowaFandango Polska

*Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, uczniom, studentom do 26. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem. Dzieci poniżej 7 r.ż. mogą uczestniczyć w koncercie bezpłatnie.
 
W przypadku wszelkich pytań związanych z koncertem zapraszamy do kontaktu z organizatorem pod adresem mailowym: kk@agencjaka.pl
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję