Hiszpańskie rytmy baroku

Jacaras - koncert
Hiszpańskie rytmy baroku
5.12.2021, niedziela, godzina 18:00

Klasztor Dominikanów - Stary Refektarz
Dominikański 2 (wejście od ul. Janickiego)

bilety: 35 zł normalne / 25 zł ulgowe dostępne na kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem

Zapraszamy do dołączania do wydarzenia na FB

 

Jacaras powraca z nowym repertuarem i składem! Dla wszystkich, którzy śledzą działania wrocławskiego zespołu, koncert u Dominikanów będzie niemałym zaskoczeniem, a tych, którzy jeszcze nie słyszeli tej muzycznej perełki, zapraszamy do nadrobienia zaległości. Warto spędzić z nami ten niedzielny, mikołajkowy wieczór!

 


Jacaras to unikalny zespół muzyczny, który wyspecjalizował się w wykonywaniu tańców i pieśni pochodzących z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej wieku XVII i XVIII w opracowaniu na współczesne instrumentarium. Te rytmiczne i ekspresyjne tańce, stanowiły podstawę dzisiejszej muzyki popularnej wielu krajów, zwłaszcza gatunku flamenco.

 

Grupa, wbrew obecnym trendom, wykonuje muzykę dawną na współczesnych gitarach, w pozycji stojącej. Wszystkie utwory z repertuaru Jacaras są autorskimi aranżacjami dokonanymi przez zespół na podstawie tańców na gitarę solo bądź pieśni z towarzyszeniem gitary.

 

Muzyka barokowa często kojarzy się słuchaczom z powagą, monumentalnością, kościołem, organami (Bach, Haendel). Bardzo mało znana pozostaje natomiast muzyka rozrywkowa (pieśni i tańce) tamtych czasów, posiadająca zresztą sporo cech, przybliżających ją do współczesnej. Członkowie Jacaras podjęli się misji promocji tej zapomnianej spuścizny baroku i poprzez grę na współczesnych gitarach, podkreślają nawiązanie do muzyki naszych czasów.
 
Urozmaiceniem repertuaru są także elementy muzyki latynoamerykańskiej, głównie meksykańskiej, a także ostatnio opracowywane pieśni żydowskie (Sefardyjczyków).

 

 

Nowy skład zespołu:
Piotr Zaleski – kierownik zespołu, timple canario, śpiew
Julieta Gonzalez-Springer – śpiew i kastaniety
Łukasz Oleszek – gitara i śpiew
Mateusz Ławniczak – gitara i śpiew
Łukasz Figiel - gitara basowa i śpiew
Victor Martínez Huamán – instrumenty perkusyjne

 

Polecamy śledzenie zespołu Jacaras w social mediach:
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9JiS5x-Bg-yqqk7CTPviYwNowym członkiem zespołu jest pochodzący z Peru multiinstrumentalista - Victor Martínez Huamán, który w zespole wprowadza nową jakość grając na instrumentach perkusyjnych.

Na koncert Jacaras zapraszają: KA - International Art ManagementDominikanie Wrocław
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję