Koncert pamięci Jaremy KlichaKoncert pamięci Jaremy Klicha

10.01.2019, godz. 20:00

Sala Gotycka – Stary Klasztor
Purkyniego 1, Wrocław
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Bilety: przedsprzedaż 35 zł – siedzące, 25 zł – stojące, w dniu koncertu 40 i 30 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach:

www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.empikbilety.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

 

10 stycznia już po raz szósty Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe organizuje koncert pamięci Jaremy Kicha. Ten gitarzysta klasyczny, pedagog, współzałożyciel WTG, człowiek wielu talentów, zmarł przedwcześnie pokonany przez nowotwór.
Podczas czwartkowego wieczoru w Starym Klasztorze zaprezentują się przyjaciele Jaremy w różnorodnych składach i gatunkach muzycznych: Adam i Marek Mikulscy, Remigiusz Szuman, Pełech & Horna Duo, ProFlamenco Trio z tancerką Anną Mendak oraz Piotr Restecki. Usłyszymy zatem zarówno gitarę klasyczną w różnorodnym repertuarze, jak i piosenkę autorską, flamenco, smooth jazz czy fingerstyle. Ta wybuchowa mieszanka stylów ma wspólny mianownik – jest nim gitara oraz postać Jaremy Klicha.
 
Jarema Klich był człowiekiem wyjątkowym. Inteligentny, wrażliwy, z charakterystycznym poczuciem humoru i sercem na dłoni zjednywał sobie ludzi. Dlatego właśnie nie daje o sobie zapomnieć i każdego roku przyciąga przyjaciół, znajomych, uczniów, współpracowników, fanów, którzy chętnie spędzają wspólnie wieczór wypełniony feerią dźwięków i wspomnień.
 

Adam i Marek Mikulscy to bracia pochodzący z Wrocławia, absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej Tadeusza Wybrańca. Oprócz koncertowania prowadzą działalność pedagogiczną, komponują, aranżują i akompaniują. Występy duetu charakteryzuje nieczęsta umiejętność łączenia muzyki klasycznej z repertuarem rozrywkowym, połączona z dużą dawką humoru, co zjednuje im rzesze fanów.

Remigiusz Szuman to były uczeń Jaremki, niewidomy gitarzysta pochodzący z Mosiny, gdzie zainicjował Ogólnopolski Festiwal Gitary „Bez barier”. Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta – wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na prestiżowych festiwalach i przeglądach piosenki autorskiej.

Pełech & Horna Duo to unikalny, bo jazzujący duet gitar klasycznych. Obaj muzycy są utytułowani i rozpoznawalni nie tylko na rodzimej scenie. Tworzą oryginalne aranżacje w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz smooth jazzu. W programie duetu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, czy Isaaca Albeniza i Francisco Tarregi, a nawet Bohemian Rhapsody zespołu Queen.

ProFLAMENCO Trio to zespół wykonujący muzykę flamenco, połączoną z wpływami jazzu oraz etno. W jego skład wchodzą gitarzyści: Mateusz Górecki, Rainer Maria Nero i Jakub Niedoborek. Są oni jednocześnie wykładowcami międzynarodowej szkoły gry na gitarze o nazwie „ProFLAMENCO”. Muzycy skupiają się głównie na prezentacji własnych kompozycji, a dodatkowo wykonują utwory czołowych przedstawicieli muzyki południowej Hiszpanii. Gitarzyści z poszanowaniem tradycji starają się odkrywać flamenco na nowo, poprzez wykorzystanie współczesnej harmonii oraz technik gry, licznych elementów improwizacji, czy użycie gitary elektrycznej. Zespołowi towarzyszyć będzie znakomita polska tancerka brzucha i flamenco Anna Mendak.
 
Piotr Restecki to prekursor fingerstyle’u w Polsce. Grywa na scenach polskich i międzynarodowych m.in. z takimi artystami, jak Tommy Emmanuel, Preston Reed czy Jon Gomm, prowadzi warsztaty fingerstyle, nagrywa dla radia i telewizji. Muzyka Restka oscyluje między bluesem, funkiem, jazzem, rockiem i folkiem, a jego styl wyróżnia śpiewna melodyka, bogata harmonia, przestrzenny dźwięk, ciekawa rytmika, a przede wszystkim kompozycja utworów, w której muzyk buduje napięcie i wciąga słuchacza.
 
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję