LOS DUENDES - SISYPHUS TOUR - MUZYKA ŚWIATA


LOS DUENDES - SISYPHUS TOUR

Muzyka Świata
22.06.22 | 19.00
Sala Witrażowa
ul. Purkyniego 1, Wrocław
bilety: 55 zł dostępne na KupBilecik.pl
wydarzenie na FB

Los Duendes powracają na scenę! Podczas czerwcowej trasy usłyszycie ich między innymi we Wrocławiu. Oryginalne połączenie muzyki świata, flamenco, latino i wiele więcej zabrzmi w Sali Witrażowej 22 czerwca o godz. 19:00. Trasa Syzyfa prezentować będzie, obok znanych już utworów, nowe kompozycje, inspirowane mitologią i legendami różnych kultur.

Los Duendes to grupa złożona z pełnych niepokoju twórczego, nonkonformistycznych muzyków, którzy – jak sami twierdzą – czują ogromną potrzebę nieustannych poszukiwań i docierania do granic znaczenia terminu „fusion” w muzyce. W zespole tym dochodzi do spotkania czterech kultur, krajów, ras i sposobów rozumienia życia, a co za tym idzie – również i pojmowania muzyki. Są to: Hiszpania, Austria, Polska i Kuba – co zrozumiałe – z wieloma różnicami, zawsze jednak z naciskiem na poszukiwanie elementów wspólnych. Los Duendes opierają się na rytmach i tonacjach flamenco, ale jednocześnie bardzo mocno otwierają się na wszelkie możliwe wpływy, takie jak rock, nawiązywanie do klasyki, improwizacja jazzowa, muzyka latynoska i muzyka elektroniczna i inne. Członkowie grupy sami tworzą teksty swoich piosenek i mają na celu zerwanie ze schematami, które utrwaliły się na płaszczyźnie kulturowej i muzycznej ostatnich lat. Mówią o problemach egzystencjalnych i przedstawiają słuchaczom treści, mające przebudzić indywidualną i zbiorową świadomość.

Próbując zdefiniować i opisać swój styl, zespół używa określenia "MUSICAL FREEDOM" („muzyczna wolność”), ponieważ poprzez muzykę i teksty chce wykraczać właśnie poza nadawanie etykiet i nakreślanie jakichkolwiek granic. Artyści postanowili używać tego sformułowania w odniesieniu do swojej twórczości, bo choć potrafią zaadaptować cechy różnych gatunków muzycznych, to nie czują, że w jakikolwiek sposób należą do któregoś z nich. Poza obszarem muzyki, jak mówią, taki wyraz artystyczny można w obecnych czasach rozszerzyć na wiele innych aspektów życia.


Założycielem zespołu jest Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover.

Piotr Łyszkiewicz to saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, Abduloulayem Badjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys. Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

Osmar Pegudo jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.


KANAŁY ZESPOŁU:
https://www.instagram.com/losduendes_pl/
https://www.youtube.com/c/LosDuendes


Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję