Międzynarodowy zespół z Wrocławia - Los Duendes (we współpracy z Anną Jurievną) przygotował trzy nowe utwory, skomponowane w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci. Te trzy utwory i ich pilotażowe nagrania stanowią zaczątek nowego albumu, który będzie nosił nazwę MITOLOGIA, a utwory na nim zawarte będą nawiązywać do mitów i legend różnych kultur. 
Borja Soto, stypendysta Ministra, wziął warsztat mity w ujęciu antropologicznym, socjologicznym i psychologicznym.

Pierwsze z nagrań pilotażowych nosi tytuł FENRIR. To postać z mitologii wikingów, ale tekst ma osobiste konotacje i autobiograficzne elementy, a inspiracje muzyczne głównie klasyczne. Drugi, zatytułowany SÍSIFO, oparty jest na historii tej mitologicznej postaci, która za karę wykonuje ciężką i absurdalną pracę przez całą wieczność, bez początku i bez końca. Trzeci utwór nosi tytuł LA MEDIDA (Maya) i opiera się na koncepcji względności rzeczywistości i iluzji z mitologii hinduskiej. Można powiedzieć, że MAYA to matryca sprzed 4000 lat. Jest to eksperymentalna piosenka łącząca styl flamenco puro (seguiriya), z melodiami hinduskimi, wspominająca o Maya, micie o jaskini Platona, a na koniec nawiązująca do fragmentu monologu Zygmunta w mitycznym teatrze pracy „ŻYCIE JEST SNEM” autorstwa Pedro Calderóna de la Barca. 

Zapraszamy do śledzenia kanałów: Youtube, Instagram, Facebook Los Duendes oraz na www.losduendes.pl

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję