PROGRAM FESTIWALU - 2016

Cobario

02.10.2016 (niedziela)

17:00

Sala Sesyjna Wrocławskiego Dworca Głównego PKP
Piłsudskiego 105, Wrocław

Wstęp wolny

Już 2 października, w ramach rozgrzewki przed festiwalem Guitar Masters 2016, w malowniczej scenerii zabytkowej Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu wystąpi austriackie trio Cobario. Zespół tworzą gitarzyści Georg Aichberger alias „Giorgio Rovere“ i Jakob Lackner alias „El Coba” oraz skrzypek Herwig Schaffner alias „Herwigos”. Trio gra muzykę świata i posiada bardzo zróżnicowany repertuar, który można określić mianem „cygańskiej klasyki”. W ich muzyce da się odnaleźć przeróżne nurty: flamenco, muzykę cygańską, słowiańską, celtycką, azjatycką a także współczesną. Wszystkie te inspiracje składają się na oryginalne, a jednak wciąż bliskie słuchaczom, brzmienie Cobario. Wspaniała energia i entuzjazm muzyków niezmiennie zachwycają miłośników muzyki folkowej. Koncert Cobario to okazja, by zapomnieć o szarej rzeczywistości i wybrać się w niesamowitą podróż po dźwiękach muzyki świata.

Herwig Schaffner („Herwigos”), skrzypek i kompozytor, rozpoczął naukę gry na skrzypcach i gitarze w wieku ośmiu lat. Już jako szesnastolatek został przyjęty do prestiżowego Universität Mozarteum Salzburg. Grał w różnych orkiestrach, w tym w European Youth Orchestra. Występował pod batutą tak znanych dyrygentów, jak Yehudi Menuhin i Sandor Vegh. Poza karierą instrumentalisty, muzyk również komponuje. Wykonania jego utworów na kwartet smyczkowy i orkiestrę symfoniczną okazały się wielkim sukcesem.

Georg Aichberger („Giorgio Rovere“), gitarzysta, ma najkrótszy staż w zespole. Odkąd tylko zaczął grać na gitarze jako nastolatek, całkowicie zafascynowała go różnorodność brzmień, które oferuje ten instrument. Po paru latach samodzielnej nauki wstąpił na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, gdzie studiował pod kierunkiem Arnoldo Moreno. Następnie uczył się w Sydney. Zanim poznał El Coba i Herwigosa z Cobario w 2014 roku, występował z kilkoma zespołami, grając rozmaite gatunki muzyki.

Jakob Lackner („El Coba”), gitarzysta i współzałożyciel tria Cobario, jest równie wielkim entuzjastą gitary, co Giorgio Rovere. Także zaczynał jako samouk, a następnie doskonalił grę pod okiem Bernharda Schnabela (klasa gitary klasycznej), Ericha Zinnera (klasa gitary elektrycznej) oraz pod kierunkiem słynnego austriackiego gitarzysty i kompozytora Petera Ratzenbecka. Brał udział w różnych projektach muzycznych aż do momentu, gdy spotkał Rio Che, z którym założył zespół Cobario.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję