Poznaj kulturę sąsiada: Kuba

"Poznaj kulturę sąsiada: Kuba"

cykl wydarzeń muzyczno-kulinarnych

30 sierpnia-2 września 2021

wstęp wolny

 

 

W ramach VII edycji Dolnośląskich Małych Grantów serdecznie zapraszamy na cykl wydarzeń „Poznaj kulturę sąsiada: Kuba”. Wydarzenia mają przybliżyć mieszkańcom Przedmieścia Oławskiego i wszystkim zainteresowanym kulturę Kuby poprzez cykl działań warsztatowych oraz koncert! Planowane są warsztaty kulinarne, perkusyjne i taneczne. Ponadto całość zwieńczy koncert, podczas którego uczestnicy będą mogli wykorzystać nabyte podczas warsztatów umiejętności. 
 
Celem nadrzędnym projektu jest edukacja i podniesienie świadomości społeczeństwa, a przez to promocja tolerancji dla innych kultur, z którymi mamy styczność po sąsiedzku. Kubę będą reprezentować mieszkańcy Wrocławia – muzycy Osmar Pegudo oraz Juan Carlos Hechavarría. Uczestnicy poznają kuchnię kubańską, zwiększą świadomość ciała i poczucie rytmu poprzez warsztaty perkusyjne i taneczne, przy okazji poznając nieco historii Kuby, kilka zwrotów w języku hiszpańskim oraz kontekst kulturowy.

 

Harmonogram wydarzeń:

 

30.08. | 19:00-21:00 Poznaj Kulturę Sąsiada: Kuba – taniec

prowadzący: Osmar Pegudo (CU)

zapisy przez formularz: https://forms.gle/LuPrEV4gUgbEHivQA do 29.08. lub do wyczerpania miejsc

https://fb.me/e/43Zk6U1AO

 

31.08. | 19:00-21:00 Poznaj Kulturę Sąsiada: Kuba – kuchnia

prowadzący: Juan Carlos Hechavarría (CU)

zapisy przez formularz: https://forms.gle/rbNXyNobKLMWamvz8 do 30.08. lub do wyczerpania miejsc

https://fb.me/e/8GC8d9uhV

 

1.09. | 19:00-21:00 Poznaj Kulturę Sąsiada: Kuba – perkusja

prowadzący: Osmar Pegudo (CU)

zapisy przez formularz: https://forms.gle/qoZ6YuSuwjAmTdtf9 do 31.08. lub do wyczerpania miejsc

https://fb.me/e/2vusoBDV5

 
Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbędą się w Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a, Wrocław. Na warsztaty obowiązują zapisy, a wszelkie pytania można kierować pod adres kk@agencjaka.pl.

Finał projektu:

2.09. | 20:00-21:00 Poznaj Kulturę Sąsiada: Kuba – koncert zespołu Malecón

występują: Juan Carlos Hechavarría – śpiew, Borja Soto – śpiew, Rainer Maria Nero – gitara, Osmar Pegudo – perkusja
Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, Wrocław

https://fb.me/e/1EdJu1rEN

wstęp wolny

 
Projekt "Poznaj kulturę sąsiada: Kuba" odbywa się w ramach VII edycji Dolnośląskich Małych Grantów, którego realizatorem jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem projektu jest Centrum na Przedmieściu, stowarzyszenie Fandango Polska oraz KA – International Art Management.

 

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl

******


Juan Carlos Hechavarría (czyli JUANKY) - był wieloletnim wokalistą słynnego na Kubie zespołu Giralodo Piloto i Klimax, z którymi występował na najważniejszych Festiwalach Jazzowych m.in: North Sea Festival, Poris, Montreaux, St. Lucia. Koncertowali w 22 krajach. W 2008 roku przyjechał do Polski, aby poszerzyć swoje doświadczenia artystyczne o nowe kooperacje i projekty muzyczne. Bierze udział w rozmaitych przedsięwzięciach słynnego w Polsce Jose Torresa, gościnnie współpracuje również z takimi artystami jak Rey Caballo y La Tripulacion Cubana, oraz z zespołem Am Band Marek Malisz z Jaworzna czy hiszpańskim wokalistą flamenco Borją Soto.

Osmar Pegudo Álvarez jest muzykiem pochodzącym z Hawany. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Los Duendes, Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider i założyciel zespołu Los Duendes.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję