WIECZÓR FLAMENCO: González, Soto, Nero
FLAMENCO BAROKU

WIECZÓR FLAMENCO: González, Soto, Nero
Flamenco Baroku

24.11.2019 | 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław

Bilety: 30 PLN dostępne na biletin.pl oraz w Vertigo

 

W listopadowy wieczór odbędziemy muzyczną trasę od czasów średniowiecznych po XX wiek w Hiszpanii, zwracając szczególną uwagę na muzykę baroku i flamenco z jego przemianami. Odbędziemy również literacką podróż, w której teksty utworów oparte będą na poezji z każdego okresu. To będzie bardzo wokalny koncert – zaprezentuje się sopranistka z Meksyku Julieta González Springer oraz hiszpański cantaor Borja Soto, a towarzyszyć im będzie znakomity i wszechstronnie utalentowany gitarzysta – Rainer Maria Nero.  

 

Julieta González-Springer to sopranistka urodzona w Meksyku, zaczynała naukę śpiewu w Konserwatorium Narodowym w Meksyku. Ukończyła studia wokalne w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kier. Barbary Niewiadomskiej, a następnie studia podyplomowe w Centrum Muzyki Dawnej w Genewie pod kier. Beatrice Cramoix w dziedzinie śpiewu barokowego i Francisa Biggi i Laurence Brisset w zakresie muzyki średniowiecznej. Jako solistka współpracuje z zespołami i muzykami ze Szwajcarii, Włoch, Francji, Meksyku i Polski (m.in. Elyma, Flores Harmonie, Flores Rosarum, Ars Nova, Jacaras, Concerto Polacco). Koncertowała m.in. w Operze w Lyonie, Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku oraz na festiwalach w Polsce, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Meksyku, Włoszech. Jej repertuar obejmuje muzykę dawną, współczesną, tradycyjną oraz klasyczną meksykańską, iberoamerykańską i polską. Prowadzi też działalność pedagogiczną poprzez warsztaty i lekcje mistrzowskie w dziedzinie muzyki dawnej i tradycyjnej.
Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Lider zespołu Los Duendes. Inicjator i dyrektor artystyczny cyklu Wieczory Flamenco.

 

Rainer Maria Nero jest gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą, pochodzącym z Wiednia. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku ukazała się jego kolejna autorska płyta – Conmover.

 

Organizatorzy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe i KA-International Art Management

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję