Wieczór Flamenco: Carmen Fernández

Wieczór Flamenco: Carmen Fernández
8.12.2019 | 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław

Bilety: 35 PLN dostępne w Vertigo i na biletin.pl
Wydarzenie na Facebooku

 

Grudniowy Wieczór Flamenco będzie wisienką na torcie tegorocznego cyklu. Na specjalne zaproszenie do Wrocławia przyjedzie Carmen Fernández - znakomita śpiewaczka flamenco, która zaprezentuje repertuar ze swojej ostatniej płyty. Towarzyszyć jej będą: Rainer Maria Nero (gitara) i Borja Soto (compas, chórki).

Koniecznie odwiedźcie Vertigo w drugą niedzielę grudnia!

 

Carmen Fernandez urodziła się w Utrera (prowincja Sewilli) w 1968 roku i pochodzi z wybitnej rodziny o tradycjach Flamenco, w której skład wchodzi także legendarny piosenkarz Juan Talega. Jako najmłodsza córka w cygańskiej rodzinie dorastała w duchu Flamenco. Jej matka jest śpiewaczką, a ojciec tancerzem. Nic więc dziwnego, że Carmen poświęciła się całkowicie Arte Flamenco.

 

Najpierw jako tancerka, a później wokalistka, staje się wierną interpretatorką dawnych tradycji flamenco, a jednak zawsze nadaje wykonaniom osobisty charakter. Jest śpiewaczką flamenco o solidnych podstawach i wiedzy flamenco. Dzięki swemu mocnemu, chwytliwemu głosowi podbiła serca publiczności na niezliczonej liczbie Flamencopeñas w Hiszpanii oraz na wielu festiwalach w Niemczech i krajach Beneluksu. Współpracowała między innymi z Concha Vargas, Joaquin Ruiz, Carmen ledesma i Andres Marin.

 

Jej pierwsza płyta pochodzi z 2003 r., a druga płyta „Naturá” pojawiła się na rynku w 2005 r. Jej najnowsza płyta „De Corazón” została wydana w 2015 r.

Jako wokalistka i tancerka występowała na wielu dużych scenach w Hiszpanii, Francji, Austrii, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Niemczech, Polsce, Rosji, Danii, krajach bałtyckich, Holandii, Belgii, Kanadzie i Japonii.


Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Lider zespołu Los Duendes. Inicjator i dyrektor artystyczny cyklu Wieczory Flamenco.

 

Rainer Maria Nero jest gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą, pochodzącym z Wiednia. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku ukazała się jego kolejna autorska płyta – Conmover.

 

Organizatorzy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, Fandango i KA-International Art Management

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję