Między Hiszpanią a Francją

Wieczór Flamenco: Między Hiszpanią a Francją

29.03.2020 | 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław

Bilety: 35 PLN dostępne w Vertigo i na biletin.pl


W marcu zapraszamy Was w podróż do świata flamenco wg francuskich artystów: gitarzysty Anatole’a Elichégaray oraz tancerki Pauliny Mendes. Niezwykły kunszt i prawdziwy duch flamenco sprawią, że spędzicie w Vertigo niezwykły wieczór. Wyjątkowości tego wydarzenia dodaje fakt, iż oboje artyści wystąpią w Polsce po raz pierwszy! Wraz z nimi na scenie pojawi się hiszpański śpiewak Borja Soto.


Anatole Elichégaray to gitarzysta, który po okresie nauki własnej i pobycie w Andaluzji w kontakcie ze światem i kulturą flamenco, szybko zaczął występować z wieloma artystami flamenco i stworzył kilka formacji w różnych stylach muzycznych. Założył w 2010 r. w Paryżu grupę Concuerdas łączącą boliwijskie charango i formację jazzową w repertuarze opartym głównie na oryginalnych kompozycjach, a następnie zaczął sukcesywnie brać udział w różnych projektach artystycznych tworząc np. kreacje muzyczne dla teatru, uczestnicząc jako muzyk i aranżer w trio di Maccio (World Jazz Songs), produkując, aranżując i współpracując przy kilku pracach dyskograficznych. Utworzony w 2017 r. duet gitarowy Michelet-Elichégaray, oprócz autorskich kompozycji, odkrywa na nowo repertuar J.S. Bacha, Debussy'ego, De Falli i Bartoka. Te różne projekty artystyczne sprawiły, że występował i prowadził kursy mistrzowskie w wielu krajach europejskich. Jego pierwszy solowy album „Glorivendi” został wydany w 2013 r. Współprodukowany przez perkusistę Cepillo, prezentuje 9 kompozycji z udziałem kilku gościnnie występujących, uznanych artystów: Diego del Morao, Jesus Méndez, Concha Jareño. Album został zaprezentowany m.in. na festiwalu Mont-de-Marsan w 2014 roku. W 2017 roku zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Gitary Flamenco w Albi, a rok później trzecią nagrodę w Sewilli.


Paulina Mendes jest pasjonatką muzyki i tańca od czasów dzieciństwa. W 2014 r. postanowiła zamieszkać w Sewilli (Hiszpania), aby uczyć się sztuki flamenco z najwybitniejszymi muzykami i tancerzami. Po ukończeniu słynnego Centro del Arte y de Flamenco de Miguel Vargas y Esperanza Fernandez w Sewilli kontynuowała rozwój swoich umiejętności tanecznych ze wspaniałymi artystami, takimi jak Ana Morales, Maria Moreno, Carmen Ledesma, El Oruco, La Moneta lub Irene La Sentio. Efektem kontaktu z mistrzyniami tańca i różnych wpływów jest jej własny styl tańca, oscylujący między tradycją a nowoczesnością. Paulina rozwija międzynarodową karierę na różnych scenach teatralnych i scenach tablaos we Francji, Niemczech i Hiszpanii, szczególnie w Sewilli, gdzie tworzy kooperacje przy różnych projektach artystycznych.

 

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Lider zespołu Los Duendes. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

 

Koncert organizowany jest we współpracy z Alliance Française we Wrocławiu w ramach festiwalu Frankofonia. Pozostali organizatorzy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, Fandango i KA-International Art Management.


Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję