Wieczór Flamenco: Rainer Maria Nero & Guests

Premiera płyty Conmover

Wieczór Flamenco: Rainer Maria Nero & Guests

Premiera płyty Conmover

20.10.2019 | 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław

Bilety: 30 PLN dostępne na biletin.pl oraz w klubie Vertigo

Wydarzenie na Facebooku

W październikowy Wieczór zapraszamy Państwa na prezentację wirtuozerii i twórczości znakomitego gitarzysty o austriacko-polskich korzeniach – Rainera Marii Nero. Koncert będzie jednocześnie oficjalną polską premierą najnowszej płyty artysty – Conmover, a razem z gitarzystą wystąpią:

Agata Makowska (taniec) i Borja Soto (śpiew, cajon).

Rainer Maria Nero jest gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą, pochodzącym z Wiednia. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie.

Za swoje najważniejsze występy (klasyczne i flamenco) uważa: solowy koncert w Radiokulturhaus, Wiedeń (2017), występ z Carlosem Piñaną i orkiestrą La Orquesta Sinfonica de la Region de Murcia w Auditorio y Centro de Congresos Victor Villegas, Murcia (2016), występ z grupą Carlosa Piñany w Dell Hall, Austin-Teksas (2018) i prezentacja własnej płyty Fantasías y Danzas w Cafe Berlin, Madryt (2018).

W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku ukaże się jego kolejna autorska płyta – Conmover, do której teledysk został zrealizowany we Wrocławiu:


Organizatorzy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe i KA - International Art Management
Zachęcamy do rezerwacji miejsc w klubie: emenago.com/i/vertigojazz

Przypominamy, że wieczorne koncerty w Vertigo przeznaczone są tylko dla dorosłych.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję