Wieczór Flamenco: Primavera en Wrocław

Siwecka – Soto – Tsiachris

23.04.2023 | 17:30

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 88 PLN normalne, 66 PLN ulgowe dostępne na zamówienie mailowe (kk@agencjaka.pl) lub online na:
biletyna.plkupbilecik.plticketmaster.pl

Link do wydarzenia

 

Kwietniowy Wieczór Flamenco to okazja do wiosennego spotkania z muzykami z trzech krajów. Na scenie Sali Witrażowej wystąpi bowiem polska tancerka Magdalena Siwecka, hiszpański wokalista Borja Soto oraz grecki gitarzysta Nikos Tsiachris. Co powstanie z połączenia trzech różnych kultur i sztuki flamenco? Przekonajcie się sami już w przedostatnią niedzielę kwietnia we „Wrocławiu – mieście spotkań”.
 
Magdalena Siwecka karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca i Zespołu Tańca Nowoczesnego „Contra” (Mistrzostwo Polski w tańcu nowoczesnym). Uczennica wybitnych tancerzy i choreografów – Piotra Galińskiego i Jacka Łumińskiego. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo, Yasaray Rodriguez, czy Manuel Betanzos. Założycielka, solistka i choreograf Café Cortao Compañía Flamenca - polskiego zespołu tańczącego flamenco. Inicjatorka i główna tancerka polskiego projektu z udziałem muzyków z zagranicy Proyecto Flamenco. Corazón y alma. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Pasjonatka popularyzacji flamenco wśród wszystkich grup wiekowych, pracuje także z osobami niepełnosprawnymi.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together., Festiwal Okno na Świat w Gdańsku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Założyciel zespołu Los Duendes, w którym tworzy teksty i piosenki.Nikos Tsiachris
to grecki gitarzysta i kompozytor mieszkający w Berlinie. Studiował flamenco najpierw w Salonikach, a następnie w Andaluzji (Granada, Sewilla i Jerez). Zaraz po osiedleniu się w Berlinie Nikos założył „Rasgueo”, jeden z najbardziej znanych zespołów flamenco- jazzowych w Niemczech i wydał dwa albumy („Waterfall”, „Echo”) z autorskimi kompozycjami. Trzeci album ma się ukazać w 2023 roku. Podążając za nurtem współczesnego flamenco, wydał dwa albumy z własnymi kompozycjami („Alcance” i „Primavera in Berlin”) oraz nawiązał współpracę z Bandolero, jednym z najbardziej znanych perkusistów flamenco. W planach ma wydanie kolejnego albumu flamenco, we współpracy ze słynnymi muzykami flamenco z Madrytu.

 

 

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango PolskaSala Witrażowa

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję