WIECZÓR FLAMENCO: Sułkowska, Soto, Kowaliński

W ostatnią niedzielę maja Salę Gotycką wypełnią dźwięki flamenco. Klimat południowej Hiszpanii zaserwują nam tancerka Anita Sułkowska, wokalista Borja Soto i gitarzysta Damian Kowaliński. Koncertowi towarzyszyć będzie degustacja i sprzedaż hiszpańskich produktów regionalnych. Zapraszamy w podróż do kultury śródziemnomorskiej.

Anita Sułkowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Tańcem flamenco zajmuje się od 13 lat. Początkowo do flamenco zachęciła ją klasyczna muzyka hiszpańska oraz filmy Carlosa Saury. Na pierwsze zajęcia poszła z lekką rezerwą, jednak z tego impulsu narodziła się jej pasja. Od tego czasu intensywnie szkoli się w kraju i za granicą. Przez 5 lat uczęszczała do warszawskiej szkoły flamenco „Triana”, gdzie szkoliła się pod okiem Marty Dębskiej. Regularnie wyjeżdża do kolebki flamenco – Sewilli, aby pobierać nauki u hiszpańskich maestros. Jej nauczycielami byli m.in: Juan Polvillo, Belen Lopez, Leonor Leal, Angel Atienza, Alicia Marquez, Maria Moreno, Rafael Campallo, Andres Pena, Isabel Bayon, Irene Alvarez, Concha Vargas, Carmen Ledesma, Ramon Martinez, Soraya Clavijo, Ana Morales, Choni Perez Garcia, Ursula Lopez i inni. Jest też założycielką zespołu „Flamenco Ensemble” z jej autorskimi kompozycjami. Występowała m.in. w Madrycie, na zaproszenie polskiej ambasady, z projektem „Tablao Chopin”.

 

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider międzynarodowego zespołu Los Duendes.

 

Damian Kowaliński jest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie pobierał lekcje u mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Regularnie zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.

 

Wieczór Flamenco: Sułkowska, Soto, Kowaliński

29.05.2022 | 17:30

Sala Gotycka, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 55 PLN dostępne na kupbilecik.pl oraz przed koncertem

Link do wydarzenia na Facebooku

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska

 

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl

 


Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję