Wieczór Flamenco: Taniec Ognia

23.10.2022 | 17:30
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: 55 PLN dostępne na kupbilecik.pl oraz przed koncertem
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

W październiku przed wrocławską publicznością wystąpi legendarna i długo wyczekiwana grupa DANZA DEL FUEGO! Na scenie Wieczorów Flamenco zaprezentują się: Sławomir Dolata „Dolatito” – pionier gitary flamenco w Polsce, Dorota „Dolores” Dzięcioł – tancerka, choreograf, flecistka i wokalistka, skrzypaczka Monika Szała oraz perkusista Dawid Cholewiński. Gościnnie zaśpiewa hiszpański wokalista Borja Soto.DANZA DEL FUEGO (TANIEC OGNIA)
Historia zespołu Danza del Fuego rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy pod tą nazwą skupiła się grupa muzyków zafascynowanych sztuką flamenco. Założycielem i menedżerem zespołu jest Sławomir Dolata – jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce, Autor jedynego DVD i książki w Polsce do nauki gry na gitarze flamenco.
Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół koncertował w kraju i za granicą, w różnych składach, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Grupa wystąpiła obok znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortés, Rafael de Huelva, Tomatito, Cañizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Muñoz oraz grupa Agustito.

Muzyka, którą tworzy grupa, jest ich własną wizją flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. W programie zespołu znajdują się tradycyjne i znane formy flamenco, jak również własne kompozycje i aranżacje. Muzycy Danza del Fuego sięgają do wschodnich korzeni flamenco, skłaniając się przy tym ku tradycyjnym formom i znanym motywom muzycznym, nie rezygnując jednocześnie z nowoczesnych elementów będących wyznacznikiem naszych czasów.

Dziś zespół, oprócz działalności koncertowej, zajmuje się prowadzeniem kursów gitarowych i warsztatów tanecznych.

Strona zespołu: https://danza.art.pl/
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję