ASTROLABE – Krzysia Górniak & Rui Teles

Wieczór portugalski

9.03.2023 | 19:00

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 88 PLN normalne, 66 PLN ulgowe* dostępne na zamówienie mailowe (kk@agencjaka.pl) lub online na: biletyna.pl, kupbilecik.pltobilet.pl

Link do wydarzenia

 

Koncert Astrolabe to muzyczna podróż między polską, słowiańską wrażliwością ku portugalskiej nostalgii fado. Zespół został założony w 2022 r. przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę jazzową Krzysię Górniak. We Wrocławiu usłyszymy ich w trio, na drugiej gitarze zagra Maciej Wieżyński, pasjonat gitary flamenco.
Premiera ich albumu „Astrolabe” Krzysia Górniak & Rui Teles miała miejsce w grudniu ub. r. i ten właśnie materiał będzie można usłyszeć na pierwszym we Wrocławiu koncercie tej formacji. Dołączcie do naszego rejsu ku wybrzeży Portugalii!

 


Pochodzący z północnej części Portugalii Rui Teles swoją muzyczną wrażliwość rozwijał mieszkając blisko 15 lat w Lizbonie. Najwięcej inspiracji chłonął w jej najstarszej dzielnicy – Alfamie, która smakuje zielonym winem, pachnie oceanem, a na jej ulicach nostalgiczne fado miesza się z różnobarwnymi dźwiękami państw Luzofonii.
Jednakże 6 lat temu szczęśliwy los zaprowadził Rui’a na drugi kraniec Europy, do małej mazurskiej wioski. Tutaj zakochał się, założył rodzinę i otworzył restaurację portugalską.

A także tutaj, przy płonącym ognisku, poznał Krzysię Górniak, która jak co roku żeglowała po mazurskich akwenach. Tej letniej nocy wybrzmiały po raz pierwszy ich wspólne dźwięki i zrodził się pomysł, aby połączyć jazzowe, słowiańskie brzmienie gitary Krzysi z portugalską wrażliwością Rui’a.

Od tamtej pory koncertowali już kilkakrotnie na mazurskich scenach, aby w końcu nagrać wspólny materiał.
Zaprosili do współpracy Macieja Wieżyńskiego, pasjonata gitary andaluzyjskiej i świetną sekcję rytmiczną Michała Jarosa i Marcina Jahra. Tak powstał zespół Astrolabe, a ich pierwsza płyta „Astrolabe”, którą gościnnie uświetniła Olga Barej na drugim wokalu, zawiera zarówno autorskie piosenki, jak i portugalskie klasyki, których nostalgia rezonuje również w polskich duszach.

Nazwa zespołu Astrolabe, pochodzi od gr. ἁστρολάβον astrolabon 'chwytający gwiazdy’.
Był to pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji, służący do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, podczas rejsów na morzu.

Muzyka Astrolabe jest podróżą w odległe krainy, pełne południowego słońca, miłości, nadziei i radości.


Posłuchaj albumu

 

Podczas koncertu będziemy serwować przygotowane przez Rui Telesa portugalskie tapas, będzie to:
- tapas z owocami morza, czyli grzanki z mocno limonkową pastą z tuńczyka odławianego u wybrzeża Azorów, z owocami morza, obficie posypaną świeżą kolendrą,

- tapas z anchois, czyli grzanki z anchois na plastrze jabłka, pokropione sokiem z pomarańczy, posypane tymiankiem.
Świeże, esencjonalne, barwne... tak jak sama Portugalia. 

 

*Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, uczniom, studentom do 26. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem. Dzieci poniżej 7 r.ż. mogą uczestniczyć w koncercie bezpłatnie, jeśli mogą siedzieć na kolanach rodziców.

 

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango PolskaSala Witrażowa

 

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję