O Festiwalu

Międzynarodowy festiwal Guitar Masters 2016 (znany wcześniej pod nazwą Gitara+), odbywający się we Wrocławiu, stanowi wyjątkowe wydarzenie muzyczne w skali europejskiej, a nawet światowej. W tym roku festiwal będzie gościł tak znakomitych artystów, jak Anoushka Shankar, Tommy Emmanuel, Renaud Garcia-Fons Trio, Falk Zenker, Marco Tamayo, Vicente Amigo oraz Richard Galliano&Sylvain Luc.

Międzynarodowy festiwal Guitar Masters 2016 prezentuje swojej publiczności zarówno klasyczną muzykę gitarową, jak i fingerstyle, jazz, flamenco czy muzykę folkową. Nasi artyści udowadniają, że gitara zachwyca zarówno jako instrument solowy, jak i w zestawieniach z innymi, pozwalając na wręcz nieskończoną liczbę aranżacji.

Dzięki 19 latom doświadczenia, dziesiątkom artystów z całego świata oraz 6 strunom gitary, co roku od blisko dwóch dekad nie tylko dostarczamy niezapomnianych muzycznych wrażeń, ale również ukazujemy wszystkie oblicza gitary z jej niezmierzonym bogactwem brzmień i zastosowań. Dlatego właśnie festiwal Guitar Masters 2016, odbywający się od połowy października do połowy listopada, uznawany jest powszechnie za prawdziwe święto gitary.

Międzynarodowy festiwal Guitar Masters 2016 jest organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, założoną w 2001 roku organizację pozarządową, której celem jest promocja muzyki gitarowej. Pomysłodawcą i współzałożycielem WTG jest wybitny polski gitarzysta Krzysztof Pełech – dyrektor artystyczny Guitar Masters 2016 International Competition & Festival. Tegoroczna edycja festiwalu Guitar Masters stanowi wydarzenie organizowane w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję