PEŁECH-HORNA DUO

Gitara latynoamerykańska w mistrzowskim wydaniu

5.03.2023 | 18:00

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 77 PLN normalne, 55 PLN ulgowe* dostępne na zamówienie mailowe (kk@agencjaka.pl) lub online na: biletyna.pl, kupbilecik.pltobilet.pl

Link do wydarzenia

 

Po świetnie przyjętej premierze płyty SPAIN, nagranej wraz z Leszkiem Możdżerem, duet Pełech – Horna zaprezentuje się wrocławskiej publiczności już 5 marca w Sali Witrażowej. W programie usłyszymy muzykę hiszpańską, latynoamerykańską, klasyczną oraz autorskie aranżacje znanych utworów z kręgu muzyki rozrywkowej.

 


Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to wyjątkowy na mapie Polski duet gitar klasycznych, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki latynoamerykańskiej – oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. Zachwycają pięknymi melodiami, bogactwem harmonii i poczuciem rytmu. W programie muzyków znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli czy Chicka Corei. Marcowy koncert będzie promował ostatni krążek, SPAIN.

 

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Koncertował w tak prestiżowych salach jak między innymi: Filharmonia Berlińska, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, CKK Jordanki w Toruniu, Victoria Concert Hall w Singapurze, Gedung Kesenian Jakarta w Indonezji i Bolivar Concert Hall w Londynie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Jorge Cardoso, Leszek Możdżer, L.U.C.), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 40 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. 

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

 

*Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, uczniom, studentom do 26. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem. Dzieci poniżej 7 r.ż. mogą uczestniczyć w koncercie bezpłatnie, jeśli mogą siedzieć na kolanach rodziców.

 

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango PolskaSala Witrażowa

 

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję