PROGRAM FESTIWALU - 2016

Richard Galliano & Sylvain Luc
Hommage À Edith Piaf

23.10.2016 (niedziela)
19:00
Narodowe Forum Muzyki
pl. Wolności 1, Wroclaw
Bilety: 120 złAkordeonista Richard Galliano i gitarzysta Sylvain Luc to duet nadzwyczajny. Pani Gitara i Pan Akordeon, jak czasem się ich nazywa, poznali się już w latach 90. i wielokrotnie występowali razem na scenie. Z biegiem lat stracili ze sobą kontakt, jednak nigdy nie porzucili myśli o dalszej współpracy. Wspólna fascynacja twórczością dwóch ikon muzyki francuskiej - Édith Piaf i Gusa Viseura – sprawiła, że w 2014 roku muzycy znowu się spotkali i rozpoczęli pracę nad albumem La Vie En Rose. Płyta została pomyślana jako hołd artystów dla Piaf i Viseura. Chcąc zachować spontaniczny, żywy i świeży charakter ich muzyki, Galliano i Luc zdecydowali się na możliwie jak najmniejszą ilość prób przed nagraniem i użycie instrumentów akustycznych.

Podczas festiwalu Guitar Masters 2016 Richard Galliano & Sylvain Luc zagrają koncert „Hommage À Édith Piaf”. Tytuł mówi wszystko. Duet odda hołd uwielbianej przez nich Édith Piaf, prezentując swoje interpretacje śpiewanych przez nią utworów. Niezwykła harmonia panująca między muzykami na scenie, głębokie wzajemne zrozumienie oraz ich niezaprzeczalna wirtuozeria sprawią, że publiczność festiwalu przeżyje niezapomniany wieczór. Usłyszymy improwizowane, a jednocześnie wierne duchowi Piaf, wersje jej słynnych piosenek. Koncert odbędzie się 23 października 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Richard Galliano to francuski wirtuoz akordeonu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku czterech lat. Uczył się w Akademii Muzycznej w Nicei. Mając czternaście lat samodzielnie zaczął odkrywać świat muzyki jazzowej, którą się zafascynował. Jego doskonała technika oraz muzykalność przyniosły mu uznanie na całym świecie. Richard Gallianon nagrał ponad 50 albumów. Współpracował z tak znakomitymi muzykami, jak Yehuda Oppenheimer, Astor Piazolla, Juliette Greco, Charles Aznavour, Ron Carter, Chet Baker, Jan Garbarek, Wynton Marsalis, Renaud Garcia-Fons oraz Sylvain Luc.

Sylvain Luc to wybitny francuski gitarzysta jazzowy. Urodził się w muzykalnej rodzinie i bardzo wcześnie rozpoczął naukę gry na gitarze. W Academy de Bayonne doskonalił umiejętność gry na gitarze, skrzypcach oraz mandolinie. Pod wpływem muzycznego środowiska, w którym się wychowywał, zainteresował się muzyką jazzową. Swój pierwszy zespół jazzowy Bulle Quintet stworzył już w wieku piętnastu lat. Szybko został doceniony za swoją świetną technikę, muzykalność i umiejętności improwizacyjne. Znany jest ze współpracy z wieloma znanymi artystami, jak Dee Dee Bridgewater, Tommy Emmanuel, Renaud Garcia-Fons, Wynton Marsalis, Didier Lockwood, John McLaughlin, Billy Cobham, Victor Bailey i, oczywiście, Richard Galliano.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję