Koncert legendarnego duetu braci Assad już w marcu we Wrocławiu

W środę, 29 marca 2017 r. w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne - koncert znanego i nagradzanego na całym świecie (m.in. prestiżową nagrodą Latin Grammy) duetu braci Assad, uważanych za jednych z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych w historii. Zgromadzona na koncercie publiczność będzie miała okazję do wysłuchania zarówno własnych oryginalnych kompozycji muzyków, jak i ich mistrzowskich interpretacji utworów muzyki jazzowej, latynoamerykańskiej i barokowej. Podczas koncertu wystąpi również gościnnie zespół gitarowy Woch&Guzik Duo, a przy okazji wydarzenia odbędzie się światowa premiera utworu Sérgio Assada – „One Week in Rio” zadedykowanego specjalnie dla polskiego duetu.  

Bilety na koncert są już dostępne na stronie: tbox24.plBRACIA ASSAD

 

Bracia Sérgio i Odair Assad to członkowie słynnego brazylijskiego duetu gitarowego, który stanowi punkt odniesienia dla gitarzystów z całego świata. Wyjątkowy artyzm w połączeniu z niesamowitą pomysłowością i muzyczną ekspresją sprawiają, że bracia Assad od wielu lat wyznaczają nowe standardy wykonawcze oraz odgrywają ważną rolę w tworzeniu i promowaniu muzyki gitarowej granej w duecie.

 

Bracia Assad zaczęli występować razem w bardzo młodym wieku pod kierunkiem Moniny Tavory - studentki słynnego Andresa Segovii. Ich międzynarodowa kariera rozpoczęła się od otrzymania głównej nagrody w Konkursie Młodych Artystów 1979 w Bratysławie zorganizowanym przez UNESCO. Od tego czasu duet współpracował z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Fernando Suarez Paz, Paquito D'Rivera, Gidon Kremer i Dawn Upshaw. Ich wirtuozeria zainspirowała szeroką grupę kompozytorów do napisania utworów dedykowanych duetowi, wśród których znaleźli się m.in. Astor Piazzolla, Terry Riley, Radamés Gnatalli, Marlos Nobre, Nikita Koshkin, Jorge Morel, Edino Krieger i Francisco Mignone.

 

Repertuar Braci Assad zawiera zarówno oryginalne kompozycje Sérgio Assada jak i jego nowe aranżacje muzyki latynoamerykańskiej i jazzu. Ich standardowy, klasyczny repertuar zawiera transkrypcje literatury barokowej z twórczości Bacha, Scarlattiego, Rameau, jak również aranżacje dzieł takich kompozytorów jak Gershwin, Ginastera i Debussy, co sprawia, że ich koncerty stanowią niezwykłą mieszankę stylów, epok i kultur.


 

WOCH & GUZIK DUO

 

Współpraca Adama Wocha i Roberta Guzika zaczęła się w 2011 roku. Dwa lata później duet rozpoczął działalność koncertową oraz wyjazdy konkursowe. Jednym z największych sukcesów zespołu było zajęcie II miejsca na X Europejskim Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” w maju 2013 roku (Gorizia, Włochy). W tym samym roku duet otrzymał tytuł laureata na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA Grand Prize, gdzie rywalizowali z kilkudziesięcioma solistami i zespołami kameralnymi z całego świata z różnych specjalności muzycznych. W 2014 r. duet wziął udział w trasie koncertowej w USA, podczas której muzycy występowali między innymi w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych muzyki poważnej na świecie, Carnegie Hall w Nowym Jorku. W sierpniu 2014 r., zespół zadebiutował na najważniejszym festiwalu gitarowym w Polsce - Polskiej Akademii Gitary w Poznaniu, podczas którego corocznie grają najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu. W kwietniu 2016 r. muzycy zagrali 4 koncerty w Pekinie, które spotkały się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Ponadto duet nawiązał współpracę ze słynnym duetem gitarowym Sergio & Odaira Assada, co zaowocowało napisaniem zadedykowanej dla zespołu Woch & Guzik kompozycji której premiera odbędzie się w marcu 2017 roku. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej gitary.

 
 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję