JESSE COOK Beyond Borders

14 listopada 2018, godz. 19:00

Narodowe Forum Muzyki

bilety 185/155/115 PLN
Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Jesse CookJesse Cook, znany polskiej publiczności kanadyjski gitarzysta nurtu world music, zawita do Polski w listopadzie br. promując swój najnowszy album Beyond Borders. Cook po raz pierwszy zagra w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki.

Artysta, mimo iż nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha zostało zachowane również na nowym krążku. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert. W listopadowy wieczór ten gitarzysta – globtroter zabierze nas ponownie w daleką podróż po egzotycznych krajach m.in. Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

Jesse Cook eksplorując muzykę świata występował m.in. z Afro Celt Sound System, The Chieftains i z Nicolasem Reyesem, wokalistą Gipsy Kings, z którym jako nastolatek jammował na dachu domu swojego ojca. Otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa, takich jak: B.B. KingRay Charles, Diana Krall, a jego utwory wykorzystane zostały w serialu „Seks w wielkim mieście” oraz w popularnym programie The Chris Isaak Show.Bilety do nabycia u organizatora na stronie: tbox24.pl, biletin.plticketmaster.pl oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt.

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, KA-International Art Management 

Jesse Cook - Double Dutch (Official Video)

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję