GITAROWY WEEKEND miesiąc przed Gitarowym Rekordem Świata 2022

 

Trwa odliczanie do 20. Gitarowego Rekordu Świata! Przygotowania do największego święta gitarowego idą pełną parą, bowiem już 1 maja spotkamy się ponownie na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i inne przeboje. Zanim jednak do tego dojdzie, na miesiąc przed Rekordem organizatorzy zapraszają na GITAROWY WEEKEND, podczas którego na miłośników gitarowego grania czeka mnóstwo atrakcji.

 

Pierwszego kwietnia, w piątek, rozpoczynamy koncertem GITAROWY WEHIKUŁ CZASU w Starym Klasztorze, w ramach którego gwiazdy wrocławskiej gitary zagrają najważniejsze utwory z przebogatej historii polskiego rocka.
 
Drugiego kwietnia otworzymy podwoje dla nowych talentów. Jeśli marzysz o byciu gwiazdą gitary, przyjdź na GITAROWY CASTING! Otwarte przesłuchania odbędą się w sobotę o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Publiczność zapraszamy do kibicowania, na castingowe prezentacje przewidziany jest wstęp wolny.
Około godz. 20.00 rozpocznie się Gitarowe Jam Session, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki castingu, a laureatów zaprosimy do wspólnego jamowania. Zgłoszenia do castingu przyjmowane są do 30.03. na adres: gramy@heyjoe.pl
 
Trzeciego kwietnia, w niedzielę, zapraszamy całe rodziny na koncert MAM TĘ MOC! - PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA, czyli przegląd najpiękniejszych piosenek z filmowych bajek Walta Disneya uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa. Na finał koncertu na scenę zaprosimy dzieci z gitarami lub innymi instrumentami oraz te najciekawiej przebrane i razem zaśpiewamy ponadczasową „Pszczółkę Maję”.
 
Podczas całego weekendu wrocławskie krasnoludki również chwycą za gitary!
To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych krasnoludków. Wśród osób, które prześlą zdjęcie krasnoludka z gitarą na adres: promo@heyjoe.pl i umieszczą je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #gitarowyrekord i @gitarowyrekord, zostaną rozlosowane bilety na koncert „Mam tę moc!” oraz na festiwal 3-Majówka 2022.


 
Po koncercie „Mam tę moc” zapraszamy na WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH. Zupełnie za darmo nauczymy Cię grać na gitarze, ukulele lub basie. Jeśli nie idzie Ci nauka samodzielna, oddaj się w ręce naszych specjalistów. Nauczymy Cię podstaw, tak abyś mógł swobodnie uczestniczyć 1 maja w biciu Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku. Wiek nie ma znaczenia – zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych!
 
W sobotę i niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy również do wspólnych zdjęć. Nasi fotografowie zrobią Wam profesjonalne zdjęcia na ściankach Gitarowego Rekordu. W gitarowej strefie w Starym Klasztorze będzie można też otrzymać gadżety tegorocznego Rekordu.
 
Na zwieńczenie gitarowego weekendu polecamy dwa koncerty: pierwszy w klimatach world music – trio INDIALUCIA zaprezentuje oryginalne i egzotyczne połączenie muzyki hinduskiej i flamenco. Drugi koncert zatytułowany „The best of MTV Unplugged” poświęcony będzie kultowej serii MTV bez prądu. Tego wieczoru będzie usłyszeć największe przeboje przełomu XX i XXI wieku w akustycznych aranżacjach, w tym m.in. utwory Pearl Jam, Nirvany, Erica Claptona, Stinga i wielu innych.
 
Pierwszy weekend kwietnia spędzimy przy dźwiękach gitary, aby przygotować się do jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata zaplanowanej na 1 maja 2022 na wrocławskim Rynku
Zagraj z nami!

 

GITAROWY WEEKEND 1-3 KWIETNIA 2022

 

1.04.22 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

GITAROWY WEHIKUŁ CZASU – hity polskiego rocka

wydarzenie na FB

 

2.04.22 godz. 17.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1

GITAROWY CASTING – zostań gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2022

wydarzenie na FB

 

3.04.22 godz. 15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

MAM TĘ MOC! – PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA

wydarzenie na FB

 

3.04.22 godz. 16.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH

wydarzenie na FB

 

3.04.22 godz. 18.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1

INDIALUCIA – Flamenco & Orient

wydarzenie na FB

 

3.04.22 godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

The best of MTV Unplugged

wydarzenie na FB

 

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl


Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję