Koncert pamięci Jaremy Klicha

10.01.2023 | 19:00

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 40 PLN przedsprzedaż, 50 PLN w dniu koncertu dostępne na zamówienie mailowe (kk@agencjaka.pl) lub online na: biletyna.pl, kupbilecik.pl i tobilet.pl

Wydarzenie na Facebooku

 

We wtorek 10 stycznia, dokładnie w 10. rocznicę odejścia Jaremy Klicha, zapraszamy na koncert wspominkowy, który odbędzie się w Sali Witrażowej o godz. 19:00. Udział w koncercie zapowiedziało już grono wspaniałych muzyków – przyjaciół Jaremki.


 

Zagra więc Krzysztof Pełech – wrocławski mistrz gitary klasycznej, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z którym Jarema przez lata tworzył duet Kris & Yarema Duo. Duet koncertował z powodzeniem w wielu krajach, w tym tak egzotycznych, jak Indonezja czy Chile. Innym gitarzystą klasycznym tego wieczoru będzie Kamil Bartnik, laureat wielu prestiżowych konkursów gitarowych, pedagog i kompozytor. Zaprezentuje się również Remigiusz Szuman – bliski przyjaciel Jaremy, jego uczeń, który gra i śpiewa piosenkę autorską. Udział w koncercie potwierdziły również gitarzystka Magdalena Czwojda i skrzypaczka Beata Wołczyk – na co dzień artystki wrocławskiego Teatru Capitol. Na scenie zobaczymy również Janusza Bujko z formacją UHUHU, czyli akustyczną mieszankę folku i bluesa. Zabrzmią zarówno autorskie kompozycje, jak również folk-rockowe klasyki we własnych aranżacjach.

 

Ten jak zwykle bardzo zróżnicowany stylistycznie program łączy miłość do gitary i osoba Jaremki. Jarema Klich był wrocławskim gitarzystą klasycznym, pedagogiem, wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kochał mazurskie żagle, wesołe towarzystwo i dobrą muzykę. Był wyjątkową osobą, bardzo skromną, inteligentną, o szczególnym poczuciu humoru, którego cząstkę Jarema pozostawił w wydanym zbiorze opowiadań „Portret Briana Brei”.

 

Organizatorzy: KA-International Art Management, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, Sala Witrażowa

Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję