FARRU - NA SEN
FARRU "Por un sueño"

NA SEN – finał Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali

25.11.2023 | 20:00

Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19, Wrocław

Bilety 199/222/255 PLN dostępne na: ticketmaster.pl, biletyna.plkupbilecik.pl

Bilety kolekcjonerskie można zamawiać pod adresem: festival@elfandango.pl


Farru - tancerz Paco de Lucíi, przyjeżdża na jedyny koncert w Polsce z muzycznym spektaklem "Por un sueño", inspirowanym współpracą z Mistrzem!

Strona www Festiwalu

Antonio Fernández Montoya „Farru”
, średni syn w rodzeństwie „Los Farrucos” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów flamenco na świecie. Współpracował on ze znanymi międzynarodowymi artystami – Beyoncé, Björk, Markiem Anthonym, Pauliną Rubio, Madonną, a także z muzykami hiszpańskimi największego formatu, takimi jak, m. in. Paco de Lucía, Tomatito i zespołem El Barrio.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Po 5 latach koncertowania w najlepszych teatrach na świecie z gitarzystą Paco de Lucíą, Antonio Fernández Montoya „Farru”, poczuł głęboką potrzebę ponownego odkrycia siebie, swojej motywacji i myśli przewodniej do stworzenia spektaklu. Nie było łatwo przejąć pałeczkę, którą mistrz Paco de Lucía powierzył temu wspaniałemu i wszechstronnemu artyście: „Przez całą noc śniłem o Tobie. Widziałem, jak tańczysz, śpiewasz i grasz na gitarze, to jest to, co musisz robić”. Słowa Maestro rozbrzmiewały w jego głowie, a radość życia gitarzysty stała się dla tancerza celem, do którego postanowił, że chce dążyć. Rady Paco de Lucíi zapoczątkowały nowy etap artystyczny dla Farru i stanowiły punkt zwrotny, od którego nie ma już ucieczki w jego karierze.

W spektaklu, na który zapraszamy, sewilski tancerz, zawsze nieskazitelny i nieustępliwy, w swym nowym przedstawieniu zaprezentuje wybór pewnej ścieżki, swoją wewnętrzną walkę, chęć sprostania nowemu wyzwaniu, które niewątpliwie sprawiło, że ewoluował i dorósł.
Pojawi się w towarzystwie znanych nazwisk - m. in. śpiewaka Rafaela de Utrera, znanego ze współpracy z mistrzem Paco de Lucíą i śpiewu podczas wielu tras koncertowych ze wspaniałym Vicente Amigo, z którym odwiedził Wrocław w 2016 r.

Oprócz stałej obsady artystów, na scenie obok Farru pojawi się wyjątkowy gość, Pedro María Peña, muzyk wywodzący się z dwóch najważniejszych rodów artystycznych w historii flamenco, „Peña” z Lebrija i „Perrate” z Utrery. To gitarzysta, który już w wieku 15 lat dołączył do zespołu swojego wuja, wielkiego śpiewaka, mistrza Juana Peñi „Lebrijano”, a następnie towarzyszył mu w międzynarodowych trasach, występując na deskach najlepszych światowych teatrów. Już jako 16-latek zdobył nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Jerez de la Frontera (Cádiz). Mając 21 lat podjął decyzję o zmianie o 180 stopni. Opuścił wtedy grupę swojego wuja „Lebrijano” i postanowił w jednej ścieżce kariery połączyć Kompozycję, Gitarę Flamenco, Produkcję oraz Kierownictwo Muzyczne.

Podczas wieczoru wieńczącego pierwszą edycję międzynarodowego Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali/Ciudad de Duendes 25 listopada we Wrocławiu wystąpią następujący artyści:

FARRU (taniec, śpiew i gitara),
RAFAEL DE UTRERA i ANTONIO VILLAR (śpiew, palmas),
PEDRO MARÍA PEÑA i JOSÉ GALVEZ
 (gitara) 

oraz PACO VEGA (perkusja).

Zapraszamy na widowisko flamenco zatytułowane „NA SEN”.

 

Organizatorzy: Fandango PolskaKA-International Art Management

Festiwal organizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Kontakt: festival@elfandango.pl


Patroni medialni:
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję