O konkursie Guitar Masters 2016

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu gitarowego Guitar Masters 2016. Konkurs oceniany jest przez międzynarodowe jury, składające się z największych muzycznych autorytetów, wśród nich są m.in. Tommy Emmanuel, Oscar Ghiglia, Shin-Ichi Fukuda, Berta Rojas, Marek Pasieczny, Martin Taylor i Leszek Możdżer. Pula nagród wynosi aż 60 000 euro. Ale są jeszcze inne powody, które czynią z Guitar Masters 2016 konkurs zupełnie wyjątkowy.

Co nas wyróżnia? Po pierwsze konkurs Guitar Masters 2016 oferuje najwyższe w tym roku pierwsze nagrody. Po drugie pozwala uczestnikom wystąpić w jednej z dwóch kategorii: gitara klasyczna (I nagroda – 20 000 euro) oraz fingerstyle (I nagroda – 8 000 euro), dzięki czemu łączy dwie odmienne techniki i dwa różne style gry. Po trzecie werdykt w konkursie zależy nie tylko od techniki i interpretacji utworów, ponieważ oceniany przez jury jest całokształt występu.

GM2016 to doskonały sposób dla gitarzystów na rozpoczęcie światowej kariery. Uczestnictwo w tym wydarzeniu stanowi szansę dla młodych instrumentalistów na zaprezentowanie się przed najlepszymi muzykami, na międzynarodową promocję swojego talentu oraz zdobycie najwyższych nagród oferowanych w tym roku w konkursach gitarowych. Guitar Masters 2016: Z mistrzów czynimy bohaterów – We turn masters into heroes.

Guitar Masters 2016 jest organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, założoną w 2001 roku organizację pozarządową, której celem jest promocja muzyki gitarowej. Pomysłodawcą i współzałożycielem WTG jest wybitny polski gitarzysta Krzysztof Pełech – dyrektor artystyczny Guitar Masters 2016 International Competition & Festival. Tegoroczna edycja konkursu stanowi wydarzenie organizowane w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


Gitara klasyczna


Fingerstyle


ETAP I / ONLINE

01 LUT, 2016 —  31 LIP, 2016

W tym etapie czekamy na Twoje nagranie wideo (10 minut), które będzie oceniane pod kątem techniki i interpretacji dowolnie wybranych utworów. 
Rejestracja: 80EUR

ETAP II / PRZESŁUCHANIA

23 PAŹ, 2016 — 25 PAŹ, 2016

36-40 najlepszych kandydatów z Etapu I otrzyma możliwość prezentacji przed Jury oraz publicznością na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (25 minut). Na tym Etapie wymagany jest jeden UTWÓR OBOWIĄZKOWY, specjalnie napisany przez Marka Pasiecznego dla Guitar Masters 2016 (utwór może być grany z nut).

ETAP III / FINAŁ

26 PAŹ, 2016 — 27 PAŹ, 2016

W rundzie finałowej 12 uczestników zaprezentuje 45 minutowy recital. Kryteria dotyczą całości występu; liczy się dobór repertuaru i wykonanie, techniczna precyzja, prezencja na scenie, kontakt z publicznością itd.

GALA & KONCERT

28 PAŹ, 2016

Laureaci konkursu wystąpią w Sali Głównej NFM podczas uroczystej Gali wręczenia nagród GM2016. Drugą część wieczoru uświetni koncert Marco Tamayo z Orkiestrą Symfoniczną NFM pod dyr. Vladimira Fanshila.

 


ETAP I / ONLINE

01 LUT, 2016 —  31 LIP, 2016

W tym etapie czekamy na Twoje nagranie wideo (10 minut), które
będzie oceniane pod kątem techniki i interpretacji dowolnie wybranych
utworów. Rejestracja w kategorii Fingerstyle: 60EUR

ETAP II / PRZESŁUCHANIA

15 LIS, 2016

12-18 najlepszych kandydatów z Etapu I otrzyma możliwość prezentacji przed Jury oraz publicznością na scenie NFM we Wrocławiu. Na tym etapie uczestnicy sami dobierają repertuar z uwzględnieniem jednej dowolnej kompozycji lub aranżacji autorstwa Tommy’ego Emmanuela.

GALA & KONCERT

16 LIS, 2016

Laureaci konkursu wystąpią wraz z Tommy Emmanuelem, Martinem Taylorem, Piotrem Resteckim oraz Ianem Cooperem na scenie WCK podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, wieńczącej Guitar Masters 2016.

 

Rejestracja

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję