Festiwal

Festiwal Guitar Masters 2016 (znany wcześniej pod nazwą Gitara+), zlokalizowany w stolicy Dolnego Śląska, stanowi wyjątkowe wydarzenie muzyczne, nie tylko w skali polskiej czy europejskiej, ale również światowej. Dzięki 19 latom doświadczenia, dziesiątkom artystów z całego świata, występujących na naszej scenie, oraz 6 strunom gitary, co roku od blisko dwóch dekad nie tylko dostarczamy niezapomnianych muzycznych wrażeń, ale również ukazujemy wszystkie oblicza gitary z jej niezmierzonym bogactwem brzmień i zastosowań.

Festiwal Guitar Masters 2016 nie ogranicza się do jednego muzycznego gatunku czy stylu, prezentując swojej publiczności zarówno klasyczną muzykę gitarową, jak i fingerstyle, jazz czy muzykę folkową. Wśród naszych wykonawców znajdują się największe gwiazdy muzyki, jak Paco de Lucía, Tommy Emmanuel, Ana Vidović czy John McLaughlin. Dzięki znakomitym artystom udowadniamy, że gitara potrafi tak samo zachwycać jako instrument solowy, jak i w zestawieniach z innymi, pozwalając na wręcz nieskończoną liczbę aranżacji. Dlatego właśnie festiwal Guitar Masters 2016, odbywający się od połowy października do połowy listopada, uznawany jest powszechnie za prawdziwe święto gitary.

W tym roku po raz pierwszy festiwalowi Guitar Masters 2016 towarzyszyć będzie jeszcze jedno niezwykłe wydarzenie. Konkurs gitarowy Guitar Masters 2016, z pulą nagród wynoszącą 50 000 euro, to konkurs jedyny w swoim rodzaju. Przede wszystkim Guitar Masters 2016 oferuje najwyższą w tym roku pulę nagród na świecie. Po drugie pozwala uczestnikom wystąpić w jednej z dwóch kategorii: gitara klasyczna (I nagroda – 20 000 euro) oraz fingerstyle (I nagroda – 8 000 euro), dzięki czemu łączy dwie zupełnie odmienne techniki i dwa różne style gry. Po trzecie werdykt w konkursie zależy nie tylko od techniki i interpretacji utworów, ponieważ oceniany przez jury jest całokształt występu. Guitar Masters 2016 to doskonały sposób dla gitarzystów na rozpoczęcie światowej kariery. Konkurs jest oceniany przez międzynarodowe jury, składające się z największych muzycznych gwiazd. Uczestnictwo w tym wydarzeniu stanowi szansę dla młodych instrumentalistów na zaprezentowanie się przed najznamienitszymi muzykami, na międzynarodową promocję swojego talentu oraz zdobycie najwyższych w historii nagród oferowanych w konkursach gitarowych. Guitar Masters 2016: Z mistrzów czynimy bohaterów – We turn masters into heroes.

Oba wydarzenia są organizowane przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, założoną w 2001 roku organizację pozarządową, działającą w sferze kultury, której celem jest promocja muzyki gitarowej. Pomysłodawcą i współzałożycielem WTG jest wybitny polski gitarzysta Krzysztof Pełech – dyrektor artystyczny Guitar Masters 2016 International Competition & Festival. Tegoroczne edycje festiwalu oraz konkursu Guitar Masters stanowią wydarzenia organizowane w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję