Jubileuszowy recital duetu Bokun / Kościuszko


Duet klarnetowo-gitarowy Bokun/Kościuszko świętuje swoją piątą rocznicę działalności koncertem jubileuszowym w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w niedzielę, 9. grudnia, o godzinie 18.00. Muzycy wykonają zarówno program ze swojej pierwszej płyty, jak i z nadchodzącego nowego krążka (premiera na wiosnę 2019), czyli utwory Debussy`ego, Ravela, Zenamona, Yoma, Galliano, Wosia, Drozda i Kovacsa. Wstęp na koncert jest bezpłatny, mecenasem koncertu jest Miasto Wrocław. 

Bokun i Kościuszko

Celem duetu jest ponowne odkrywanie arcydzieł muzyki kameralnej od Bacha i Schuberta, przez muzykę francuską ostatniego wieku, aż po najnowszą literaturę kameralną i solową oraz klezmer-fusion. Duet wykonuje również muzykę Astora Piazzolli (m.in. Double Concerto z towarzyszeniem orkiestry w aranżacji na klarnet i gitarę). Coraz ważniejsze miejsce w repertuarze duetu zajmują utwory specjalnie dla niego napisane przez polskich kompozytorów, takich jak Gerard Drozd, Łukasz Woś, Dawid Pajdzik, Bartłomiej Marusik.

Tokio, Nagoya, Paryż, Budapeszt, Kolonia, Ostenda – to tylko niektóre z miejsc koncertów duetu, trasa koncertowa w Japonii zaowocowała entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy oraz obecnością na okładce magazynu „Clarinet”.
W 2015 roku muzycy wydali wspólny album A la carte, zyskujący pięciogwiazdkowe recenzje. Obecnie muzycy pracują nad albumem A la carte 2.

„(…) Bokun gra dźwięcznym, zwartym tonem doskonałej jakości, a żywiołowa gra Kościuszki skutkuje znakomitą stopliwością i równowagą brzmienia. Obydwaj wykonawcy są wybitnymi muzykami (…)”
Larry Guy, The Clarinet


"(...) Artyści swoją płytą udowodnili, że zawodowi muzycy mogą bawić się dźwiękami i czerpać radość z wykonywania muzyki z repertuaru każdej epoki. A radość udziela się słuchaczom. (...)"
Kinga Wojciechowska, Presto
 
"Podsumowując płytę - piękna muzyka w połączeniu z ogromnym ładunkiem profesjonalizmu wykonawców!" 
Krzysztof Nieborak, Twoja Muza
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję