Recital na żywo

Konkurs Gitara Klasyczna

W II i III Etapie konkursu Guitar Masters 2016 w kategorii Gitara klasyczna uczestnik jest zobowiązany wystąpić na żywo przed Jury konkursowym oraz publicznością Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

ETAP II obejmuje krótki recital solowy. Do drugiej rundy wejdzie od 36 do 40 gitarzystów, wybranych spośród uczestników Rundy I. Repertuar musi się składać z utworu obowiązkowego, kompozycji Marka Pasiecznego zatytułowanej PHOSPHENES (jedyny utwór, który można grać z nut podczas konkursu GM2016), oraz programu dowolnego. Występ powinien trwać od 20 do 25 minut.

ETAP III (Finał) obejmuje dłuższy recital solowy, trwający od 40 do 45 minut. Do finałowej rundy wejdzie od 9 do 12 najlepszych gitarzystów, wybranych spośród uczestników Rundy II. Repertuar jest dowolny. Przez Jury oceniany będzie całokształt występu. Werdykt będzie zależał od następujących kryteriów: wybór repertuaru, technika, sposób prezentacji na scenie i kontakt z widownią.

Konkurs Fingerstyle

ETAP II konkursu Guitar Masters 2016 obejmuje krótki recital grany na żywo przed Jury konkursowym oraz publicznością Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Do drugiej rundy wejdzie od 12 do 18 gitarzystów, wybranych spośród uczestników Rundy I. Repertuar musi się składać z utworu obowiązkowego, wybranej przez uczestnika kompozycji lub aranżacji autorstwa Tommy’ego Emmanuela, oraz programu dowolnego. Występ powinien trwać od 20 do 25 minut.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję