Miłe słowa o Guitar Masters 2016!

Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe jako organizator Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Guitar Masters 2016 zgromadziło szereg pozytywnych opinii i gratulacji. Poniżej znajdują się wybrane wypowiedzi autorytetów muzycznych i osób ściśle powiązanych z sektorem kultury.


oTO NASZE REFERENCJE

 
Pośród starannie wyselekcjonowanych wydarzeń, które obejmował program obchodów ESK 2016 znalazł się Międzynarodowy Konkurs Gitarowy i Festiwal Guitar Masters 2016. Doskonała promocja tego wydarzenia, wsparcie mediów oraz profesjonalizm i zaangażowanie jego organizatorów sprawiły, że Guitar Masters 2016 przyciągnął dużą liczbę uczestników i odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, stając się tym samym jednym z najważniejszych imprez zorganizowanych w trakcie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Krzysztof Maj (dyrektor generalny Biura Festiwalowego Impart 2016)


Chciałbym serdecznie pogratulować wielowątkowego i interesującego programu. Austriackie Forum Kultury w Warszawie cieszy się, że we Wrocławskim Towarzystwie Gitarowym od lat może mieć tak twórczego i sprawdzonego we współpracy partnera.

Martin Meisel (Dyrektor Austriackiego Forum Kultury)

Pragnę najserdeczniej pogratulować znakomitego programu Festiwalu Guitar Masters 2016. Cieszę się, że w ramach Festiwalu wystąpią we Wrocławiu tak wybitni artyści. Cieszę się także z organizacji konkursu, a lista nazwisk wskazuje, że reprezentowane będą różne kontynenty. Raz jeszcze najserdeczniej gratuluję i życzę Ci wszelkiej pomyślności oraz powodzenia w realizacji planów i zamierzeń.

Krystian Kiełb (kompozytor i pedagog)

 
Jako partner technologiczny projektu Guitar Masters International Competition & Festival chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie dla pracy, jaką Wroclawskie Towarzystwo Gitarowe włożyło w organizacje wyżej wymienionego przedsięwzięcia. Impreza zakończyła się dużym sukcesem i przyniosła chlubę na międzynarodowej arenie organizatorom, Wrocławiowi, jak i firmie Dolby.

Łukasz Bratek (Dolby Poland Sp. z o.o.)Miałem przyjemność pełnić funkcję Przewodniczącego Jury podczas Konkursu i Festiwalu Guitar Masters organizowanego we Wrocławiu w październiku i listopadzie 2016. Mojemu dobremu przyjacielowi Krzysztofowi Pełechowi, inicjatorowi tego wydarzenia, udało się zaangażować do jego realizacji zarówno najwyższych rangą przedstawicieli kultury w Polsce, jak i najważniejszych urzędników administracyjnych miasta, w którym organizowany jest festiwal. Składam mu wyrazy najwyższego uznania za podjęcie się tego działania, które przyczynia się do zwiększenia prestiżu naszego instrumentu zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Dzięki jego inicjatywie jedni z najbardziej utalentowanych i najlepszych gitarzystów na świecie otrzymali ogromne wsparcie w ich trudnej drodze do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu.

Oscar Ghiglia (gitarzysta i nauczyciel)

Chciałam osobiście podziękować Wam za ten wspaniałe chwile jakie spędziłam w Polsce. Konkurs był naprawdę niesamowity, dziękuję też bardzo za Waszą gościnność. Przekażcie proszę moje gratulacje całej ekipie pracującej przy Guitar Masters 2016. Musicie wiedzieć, że jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w Paragwaju, macie tam przyjaciółkę.

Berta Rojas (gitarzystka i kompozytorka)


Piszę by oficjalnie podziękować za fantastyczne przyjęcie, jakie zgotowano Bercie we Wrocławiu i pogratulować sukcesu, jakim był Guitar Masters 2016. Berta uczestniczyła w festiwalu z ogromną przyjemnością. Będziemy zachwyceni możliwością współpracy w przyszłości, w tym również okazją ponownego występu Berty podczas którejś z kolejnych edycji festiwalu Guitar Masters. Wszystkiego dobrego i powodzenia przy organizacji następnej edycji festiwalu w przyszłym roku.

Nick Regan (menadżer Berty Rojas)

Dziękuję raz jeszcze za zaproszenie mnie do jury konkursu Guitar Masters. Uczestniczenie w tym ogromnym przedsięwzięciu organizowanym we Wrocławiu było dla mnie wielką przyjemnością. Byliście wszyscy we wszystkim niezwykle pomocni i uważni – dzięki temu właśnie jesteście tak wspaniałymi organizatorami! Życzę Wam samych sukcesów związanych z organizacją kolejnych edycji festiwalu!

 Annette Kruisbrink (gitarzystka i kompozytorka)

 

Andrea i Davide (laureaci konkursu) opowiadali mi, że pomimo tego, iż wielokrotnie uczestniczyli w największych festiwalach gitarowych na świecie, po raz pierwszy mieli poczucie, że biorą udział w najbardziej niesamowitym konkursie ze wszystkich do tej pory… Mówili mi: “Paolo, to było zupełnie jakbyśmy brali udział w Konkursie Chopinowskim, albo Konkursie Joachima czy Busoniego… To było naprawdę wspaniałe!”

Paolo Pegoraro (gitarzysta i nauczyciel)

Gratuluję organizacji tak fantastycznego wydarzenia z tak wyjątkowym programem. 

Alexander Swete (gitarzysta i nauczyciel)

 

Przez wiele lat oglądałem online wszystkie najważniejsze konkursy skrzypcowe lub pianistyczne takie jak Konkurs Chopinowski w Warszawie, Konkurs Van Cliburna lub Czajkowskiego w Moskwie. Zawsze zadawałem sobie wtedy pytanie: “Dlaczego konkursy gitarowe nie mogą być takie jak one?” W zeszłym tygodniu uzyskałem na to odpowiedz: nie ma ku temu żadnego powodu, a Wy spełniliście moje marzenie w postaci Guitar Masters 2016! Gratulacje!
Frédéric Zigante (gitarzysta)

Drugą i jednocześnie ostatnią częścią wieczoru był występ Marco Tamayo z orkiestrą NFM Filharmonii Wrocławskiej pod dyr. Vladimira Fanshila – Concerto de Toronto, który moim zdaniem był syntezą najznakomitszych filmowych ścieżek dźwiękowych, autorstwa genialnego Johna Williamsa. Elementy  Jurrasic Park oraz Stars Wars pojawiały się nieustannie, tworząc jedyny w swym rodzaju original soundtrack. Dla osoby interesującej się muzyką filmową to niezwykłe doświadczenie – doznać déjà vu filmu, który nigdy nie istniał. Warto zauważyć,że liczne dźwięki wydobywające się wtedy z instrumentów były czyste, bez najmniejszej skazy. Nigdy nie byłam świadkiem czegoś równie ujmującego.
Małgorzata Światlak (kulturadogorynogami.pl)

 

Odpowiednia promocja imprezy, wysoka pula nagród finansowych (łącznie 60 000 euro), wsparcie mediów i zaangażowanie organizatorów spowodowało, że obydwa konkursy bezapelacyjnie wskoczyły do panteonu największych konkursów gitarowych świata. Zaowocowało to bardzo wysokim poziomem występujących finalistów, dużą liczbą uczestników oraz odbiło się szerokim echem na całym świecie. Festiwal został zorganizowany wręcz wzorowo, a strona promocyjna imprezy to prawdziwy majstersztyk.
Dariusz Domański (magazyn Top Guitar)

Gratulujemy wielkiego finału konkursu i festiwalu! Fantastyczni młodzi muzycy. Muzyka i jakość Alexandra Tansmana. Gratulacje!

Alexander Vinitsky (gitarzysta i nauczyciel)

To wspaniały festiwal, a biorący w nim udział artyści są naprawdę niesamowici!

Angela Waltner (artysta lutnik projektująca i wytwarzająca gitary)

Po prostu wiem, że inicjatywa ta zakończy się sukcesem.

Adam Holzman (professor katedry gitary)

 

Sprawdziłem waszą stronę - www.guitarmasters.pl. Robi naprawdę wielkie wrażenie – duże gratulacje.

Tom McClymont (menadżer Andersa Miolina)

Gratuluję wspaniałego i zakończonego sukcesem festiwalu!!! Naprawdę żałuję, że nie mogłam w nim uczestniczyć. Życzę wam wszystkiego najlepszego i nieustających sukcesów w organizacji tego wydarzenia.

Ana Vidović (gitarzystka)

zobacz listy referencyjne:


List referencyjny - Biuro Festiwalowe IMPART 2016 - ESK 2016 - Krzysztof Maj
List referencyjny - DOLBY Poland - Łukasz Bratek
List referencyjny - Austriackie Forum Kultury - Martin Meisel

   
     

dziękujemy!

Ku wspomnieniom - zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festiwalu.
     
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję