Tomatito z trasą w Polsce!

Tomatito – jeden z największych żyjących gitarzystów flamenco, wymieniany jednym tchem obok takich legend, jak Paco de Lucía i Vicente Amigo, zagra trasę koncertową w Polsce w kwietniu 2024: 4 kwietnia w warszawskiej Filharmonii Narodowej i 6 kwietnia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Muzyk wystąpi w sekstecie, będzie też gratka dla fanów tańca flamenco! Tego nie można przegapić!Tomatito – legenda flamenco
4.04.2024 | 19:00 | Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, Warszawa
BILETY w cenach 199/222/255/299 zł dostępne na:

Ticketmaster

KupBilecik

Biletyna

 

6.04.2024 | 19:00 | Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław
BILETY w cenach 199/222/255 zł dostępne na:
Ticketmaster
KupBilecik
Biletyna


Rezerwacja biletów kolekcjonerskich:
info@agencjaKA.pl

TOMATITO pochodzi z cygańskiej rodziny z tradycjami muzycznymi. Większość życia spędził z żoną, dziećmi i swoimi końmi w jednej z najbiedniejszych dzielnic Almerii. Tam, gdzie jest szczerość, sztuka emanuje z jaźni, a TOMATITO gra muzykę Jego Andaluzji, z prawdziwą cygańską energią, z ogromnym uczuciem, rytmiczną furią i wolnym duchem.

 

W wieku zaledwie piętnastu lat poznał Camaróna de la Islę, największego cantora wszech czasów. Razem stworzyli legendarny duet, który osiągnął sukces wraz z wydaniem albumu La Leyenda del Tiempo. „To, kim jestem dzisiaj, zawdzięczam jemu, całkowicie jemu” - twierdzi Tomatito, ale José Fernández Torres, bo tak naprawdę brzmi jego nazwisko, nie tylko reprezentuje wpływy Camarona, lecz wykształcił własny styl, typowy dla TOMATITO - charyzmatycznego, poważnego człowieka, całkowicie oddanego sztuce flamenco, który stroni od pokus sławy i komercyjnych ekscesów.


Sposób gry José podkreśla istotę każdego z palos (ze stylów rytmicznych), czyli samą istotę flamenco. Teraz możecie usłyszeć efekt trwających dwie dekady muzycznych przygód. Jest też dużo więcej. TOMATITO użył nowych gitar i nowych struktur melodycznych, aby dalej rozwijać swój styl. Pojawiają się one w jego Bulerías, Tarantas, Soleares i Rumbas.

 

Tomatito od lat romansuje z jazzem, muzyką brazylijską czy kubańską. Wirtuoz wnosił swój styl do twórczości artystów takich, jak Frank Sinatra, Elton John, John McLaughlin, Mecano czy Larry Corryel. Nigdy jednak nie odbiegał zbytnio od muzyki, która płynie w jego żyłach. Za muzykę do filmu Tony’ego Gatlifa „Vengo” dostał nagrodę Cezara. Otrzymał też łącznie pięć nagród Grammy (jedną z Michel Camilo) i Latin Grammy za albumy "Aguadulce" i "Soy Flamenco".


Zapraszamy na emocjonalny i autentyczny spektakl flamenco!

 

Oficjalna strona FB artysty:

https://www.facebook.com/TomatitoOficial/


Organizatorzy: KA-International Art ManagementFandango Polska
Kontakt dla mediów: Katarzyna Krzysztyniak, 793 355 877, kk@agencjaka.pl
   

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję