Koncert promujący nową płytę Sambalanço duetu Krzysztof Pełech & Robert Horna już w marcu we wrocławskim klubie PROZA!

Kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga i improwizowanych smooth-jazzowych klimatów oraz bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu – oto z czego znane jest wrocławskiej, i nie tylko, publiczności Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo. Najnowsza płyta duetu pt. Sambalanço, której premiera planowana jest na przełom kwietnia i maja 2017 r., utrzymana jest w podobnej stylistyce. Znajdują się na niej utwory m.in.  Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Astora Piazzolli, a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh. Okazja do wysłuchania tych znakomitych kompozycji na żywo nadarzy się już 18 marca o godz. 19.00 podczas koncertu we wrocławskim klubie PROZA, który poprzedzi solowy półrecital młodej utalentowanej wrocławskiej gitarzystki Nel Maślanki. Zapraszamy!

 

Facebook: Facebook.com.

WWW: pelech.art   

roberthorna.com

Bilety: tbox24.pl

-------------------------------------------------------------------

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski muzyk, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Konkursu Gitarowego i Festiwalu Guitar Masters oraz Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej/ Guitar Masters Camp.  Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Do tej pory współpracował z czołowymi polskimi orkiestrami, a także z Berlińską Orkiestrą Festiwalową; często jest też zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami, takimi jak: Jorge Morel, Jorge Cardoso, Joscho Stephan czy Tommy Emmanuel.   Pełech  koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile.

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.
 
Nel Maślanka  – wrocławska gitarzystka, uczennica w klasie p. Agaty Furmanowskiej w Szkole Muzycznej I st. G.Bacewicz. Nel jest laureatką m.in. International Classical Guitar Youth Competitionw Bartysławie (I miejsce i Grand Prix), Międzynarodowego Konkursu„Alirio Diaz Per Giovani Chitarristi” w Rzymie ( I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Omiš w Chorwacji (I miejsce),  Festiwalu „Alirio Diaz Jugendwettbewerb” w Rust (I miejsce),  Polsko-Niemieckiego Wiosennego Konkursu Gitarowego w Szczecinie (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Gitarowej w Ełku (I miejsce),  Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (I miejsce), Ogólnopolskich konkursów w Strzelcach Krajeńskich oraz w Kępnie (I nagrody i Grand Prix). Stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia i Wójta Gminy Kobierzyce i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
 

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję