Wieczór Flamenco: Madrugada Sombra

17.07.2022 | 17:30

Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 66 PLN normalne, 44 PLN ulgowe, dostępne na kupbilecik.pl

Link do wydarzenia na FB

 

Lipcowy Wieczór Flamenco będzie sporym zaskoczeniem dla osób, które bywają na koncertach tego cyklu. Letnie wibracje podkręci mocno energetyczna i oryginalna grupa MADRUGADA SOMBRA, która w nieoczywisty i umiejętny sposób łączy sztukę flamenco z polskim folkiem. Zespół zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty Sombra.
 
MADRUGADA SOMBRA (hiszp. madrugada – poranek, świt, sombra – cień) to niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe, zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku. 
Poprzez debiutancki album Sombra artyści pokazują piękno polskiej muzyki ludowej i niezwykłą energię płynącą z flamenco. Projekt ten buduje mosty między pozornie tylko odległymi światami i estetykami oraz zwraca uwagę na to, że warto sięgać do własnych korzeni i czerpać z nich inspiracje, jak również łączyć muzykę tradycyjną z nowymi trendami i stylistykami.
 
Zestawienie słów w nazwie zespołu, gdzie madrugada oznacza świt, a sombra cień, podkreśla, że dualizm jest motywem przewodnim projektu. To osobliwe zestawienie dwóch przeciwstawnych zjawisk doskonale obrazuje przewrotność tej muzyki, w której zawsze znajdzie się trochę światła i trochę cienia. Współczesne opracowania niezwykle melodyjnych pieśni z Kurpiów, Lubelszczyzny czy Wielkopolski przeplatają się z rytmami radosnych hiszpańskich rumb, tangosów czy bulerías. Autorskie kompozycje spotykają się z elektroniką, jazzem a nawet... polskim big bitem, a przejmujące, poważne pieśni cante jondo i biały śpiew wybrzmiewają obok elektronicznych beatów i tradycyjnych perkusjonaliów. Jest to zupełnie nowe, niebanalne połączenie, które tworzy projekt unikatowym, posiadającym własne charakterystyczne brzmienie oraz przekaz.
 


Zespół występował na wielu prestiżowych festiwalach i wydarzeniach ze świata kultury i sztuki, m.in. TEDxWomanWarsaw 2019, Teatr 6-te Piętro, Gala Otwarcia Europejskiego Forum Nowych Idei Sopot, 7th International Tattoo Convention Warsaw 2019, Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej Transvocale 2019 Frankfurt{oder}Słubice, Gala Wręczenia Nagród Fundacji Zacny Uczynek Łazienki Królewskie Warszawa, JEFF Jazz Etno Funky Festival Słowenia, Muzeum w Nieborowie i Arkadii Finisaż Wystawy „W podróży”, Noc Muzeów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

Zespół Madrugada Sombra wystąpi w składzie:

Wiktoria Kwiatkowska – śpiew, palmas

Iwona Skrzos – gitara, taniec

Maciej Wieżyński – gitara

Kamila Olesińska – taniec, śpiew, palmas

Anika Kamińska – cajón, palmas, perkusjonalia

Piotr Łabanow – gitara basowa
Wojciech Jankowski – flet poprzeczny, flet prosty, saksofon

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję